​Kurbanlık fiyatları belli oldu

Yaklaşan kurban bayramı nedeniyle kurban alacak vatandaşlar büyükbaş hayvan alabilmek için hayvan çiftliklerine gitmeye başladılar.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
07 Temmuz 2019 - 18:19
Manisa haber | Genel

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Kurbanlık fiyatları belli oldu. Yaklaşan kurban bayramı nedeniyle kurban alacak vatandaşlar büyükbaş hayvan alabilmek için hayvan çiftliklerine gitmeye başladılar.

Diyanet işleri Başkanı 2019 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelini açıkladı. Yurt içinde 890 Tl, Yurt dışında ise 725 Tl olarak belirlendi. Büyük baş hayvanı olan bir danaya 6 hisse girince yaklaşık 35-40 kilo et ve kemik geliyor. Bir dananın fiyatı ise 12 Bin Tl, 6 hisseye giren vatandaşlar kişi başı 2 Bin Tl ödüyor.Keçi ve koç alacak olan kişiler ise bir koç’un fiyatı 1.550, 1.700.Tl’ye geliyor.

Büyük bir dananın fiyatları ise 12 Bin, 14 bin arası değişiyor. Vatandaşlar ise küçük baş hayvan kesmeyi pek istemiyorlar eşi, dostunu toplayıp 6 hisse ve 7 hisseye girmeye çalışıyorlar. Büyük hayvan çiftliklerinde hisseye giren vatandaşlar ellerini bile ete sürmeden çiftlik sahibi tarafından hem kesiliyor, hem eti ve kemiği ufak parça halinde parçalanıyor sadece kantar ile hisseleri paylaşıp evlerine gidiyorlar

ÖZEL HABER METİN DURMAZ

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Bolu’da, 72 milyon dolarlık radyoaktif madde yakalandı
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x