Başkan Ergün Manisalıların Mevlid Kandili’ni Kutladı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm Manisalıların ve Türk-İslam aleminin kandilini tebrik etti.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
07 Kasım 2019 - 17:46
Manisa haber | Genel | Büyükşehir haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün mesajında şunlara yer verdi: “Cuma günü, İslam peygamberi Hz. Muhammed’in (S.A.V) kutlu doğumunu müjdeleyen mübarek Mevlid Kandili’ni idrak edeceğiz. Hazreti Peygamberimiz, biz Müslümanlar ve bütün insanlık için her bakımdan mükemmel bir örnek hayat sürmüş; sevgiyi, ahlakı, şefkat ve merhameti, barış ve hoşgörüyü kendi yaşamında en somut şekilde insanlığa aktarmıştır. Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed’in kutlu doğumunu idrak ederken, O’nun sünnetini en iyi şekilde yerine getirmenin de biz Müslümanlar için önemli olduğu hepimizin bildiği bir gerçektir. Bu mübarek gün vesilesiyle tüm hemşehrilerimin ve Türk-İslam Aleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyorum. Bu mukaddes günlerin ülkemiz üzerinde barış, kardeşlik, huzur ve mutluluğu hakim kılmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Kandiliniz mübarek olsun.”

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa'da çakallar 15 keçiyi telef etti!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x