Başkan Ergün, “Sevdamız Manisa, Sevdamız Türkiye”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılımıyla gerçekleştirilen toplu açılış töreninde Manisalılara hitap etti. Manisa Büyükşehir Belediyesinin ve MASKİ Genel Müdürlüğünün çalışmalarını anlatan Başkan Ergün, “Bizim sevdamız 17 ilçesiyle Manisa, çünkü bizim sevdamız Türkiye” dedi.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
16 Mart 2019 - 20:10
Manisa haber | Genel | Büyükşehir haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan binlerce Manisalıya hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı , “10 yıldır Manisa’mızda en güzel hizmetleri vermiş, şehrimizin gerçekten ihtiyacı olan projeleri hayata geçirmiş bir belediye başkanı olarak huzurlarınızda olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum. 2009’da Manisa değişiyor diyerek çıktığımız yolda, 2014’de emin adımlarla geleceğe dedik. 2019’da da “Haydi Şahlan” Manisa diyerek yolumuza devam edeceğiz. 30 Mart 2014 mahalli idareler seçimlerinin ardından Manisa’mız büyükşehir olmuş ve 57 mahalle olan hizmet alanımız bir anda 1088 mahalleye ulaşmıştı. Öncelikle teveccühlerinizle bizleri bu makamlara getirdiğiniz için sizlere, bize oy veren vermeyen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Gösterdiğiniz bu güzel teveccühün karşılığı olarak sizlerin hizmetkarı olduk. Bir kağıdı kalemi olmayan MASKİ’yi sıfırdan var ettik. Personel, araç ve gereçlerini alarak 17 İlçede konuşlandırdık. Yine Büyükşehir kadrolarını oluşturarak 17 ilçeye hizmet verecek şekilde yapılanmasını tamamladık. Tüm ekiplerimizle birlikte mesai kavramı gözetmeden hep sahada, hep yanınızda olduk” dedi.

Üretken Belediyecilik Anlayışı
Kendilerine güvenenlerin güvenini boşa çıkarmadıklarını vurgulayan Başkan Ergün, “Canla başla çalışarak, ihtiyaç duyduğunuz hizmetlerin öncelik sırasına göre planlamalarını yaptık. İlk bir buçuk yılı büyükşehir yapılanma süreciyle geçen hizmet dönemimizde Milliyetçi Hareket Partisinin üretken belediyecilik anlayışını Manisa’da en güzel şekilde göstermenin çabası içinde olduk. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi, ülkesine hizmet etmeyi kendisine birinci görev bilmiştir. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi, milletine hizmetkarlığı alnına yazı gibi işlemiştir. Bugün Manisa’mızı onurlandıran Türk Milleti’nin medar-ı iftiharı kıymetli Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin söylediği gibi, bu dava “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” diyenlerin davasıdır. Bu davanın bir neferi olmanın gururunu yaşıyor, bu kutsal davanın verdiği ağırlık ve sorumluluk duygusuyla sizlere hizmet ediyorum. Çünkü bizim sevdamız 17 ilçesiyle Manisa, çünkü bizim sevdamız Türkiye” diye konuştu.
Kavşaklara 200 Milyon Lira
Manisa’nın 17 ilçesine kazandırdıkları birbirinden güzel proje ve hizmetlerin toplu açılışını gerçekleştirdiklerini anlatan Başkan Ergün, “Manisa’mız trafiği açısından oldukça önemli olan Manisa’nın can damarı diyebileceğimiz Öğretmenevi önündeki yola yeni ve modern bir kavşak kazandırdık. Bu kavşağımızı 29 Ocak’ta tamamlayıp trafiğe açtık. Büyükşehir Belediye Meclisimize götürdüğümüz teklifle kavşağa ömrünü devletine ve milletine hizmet için adayan ve bugün Manisa’mızı şereflendiren kıymetli Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin adını verdik. Tüm meclis üyesi arkadaşlarıma bu vesileyle bir kez daha teşekkür ediyor, Devlet Bahçeli Kavşağı’nın Manisa’mıza hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Alaşehir’de 1. Etabını tamamladığımız Süleyman Demirel, Salihli’de yine 1. Etabını tamamladığımız Bülent Ecevit ve Turgutlu’da başbuğumuz Alparslan Türkeş’in adını verdiğimiz kavşaklarımıza 200 milyon liralık yatırım yaptık, Manisa’ya ve ilçelerimize hayırlı uğurlu olsun. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. Bu vesile ile devlet büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Ödüller Alan Bir Belediye
Göreve geldikleri ilk günden beri hep gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışma anlayışında olduklarını ifade eden Başkan Ergün, “Manisa’mızda gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak için yaptığımız çevreci yatırımlar ve altyapı çalışmalarıyla Manisa Büyükşehir Belediyesini bu alanda ses getiren ve ödüller alan bir kurum haline getirdik. Manisa merkezine 75 milyon lira yatırımla kazandırdığımız atık su arıtma tesisi başta olmak üzere Gördes atık su arıtma tesisini de açarak temiz bir Gediz için önemli adımları atıyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Gelecek nesillere armağan ettiğimiz, Tevfik Lav, Fikri Bayrıl spor tesisleri ve Şehzadeler Belediyemiz ile birlikte projelendirdiğimiz Sümerpark Tesislerimiz de Manisa’mıza hayırlı uğurlu olsun. Hamdolsun, bugün altyapısı, kanalizasyonu, içme suyu olmayan 200 mahallemiz MASKİ ile özlemini duyduğu sağlıklı içme suyuna, sağlıklı altyapıya kavuştu. Önümüzdeki dönem hedefimiz 300 mahallemizin daha alt ve üst yapısını yenilemek.  93 milyon liranın üzerinde bir başka çevreci yatırımımız olan elektrikli otobüs filosunu Manisa’mıza kazandırdık. 5 Yıl içerisinde il genelinde 35 caddemizi prestij caddesi haline getirdik” dedi.
1 Milyar 234 Milyonluk Açılış
Büyükşehir sorumluğunda bulunan yollarda geride kalan 5 yıllık sürede 358 milyon lira yatırımla 3 bin 600 kilometre asfalt çalışması yaptıklarını vurgulayan Başkan Ergün, “Yeni dönemde Allah nasip ederse hedefimiz bu rakamı 6 bin kilometreye çıkarmak. İl genelinde 212 milyon liraya ulaşan yatırım bedeliyle 6 milyon 600 bin metrekare kilit parke taşı döşemesini gerçekleştirdik. Bugün çok değerli Genel Başkanımızın katılımlarıyla hizmete kazandıracağımız Manisa Büyükşehir Belediyesi yatırımlarının parasal karşılığı 873 milyon 176 bin liradır. MASKİ Genel Müdürlüğümüzün yatırımlarının toplamı ise 361 milyon 593 bin lira.   Manisa’mıza 1 milyar 234 milyon 769 bin liralık hizmetlerin açılışını bugün burada birlikte gerçekleştiriyoruz. Doğup büyüdüğüm, havasını soluduğum ve hizmet etmekten onur duyduğum Manisa’mıza kazandırdığımız bu güzel hizmetler helali hoş olsun” diye konuştu.

“Hiçbir projemiz Manisa sevdamızdan büyük değil”
Türkiye’de ilk defa tamamı kamu yatırımı ile yapılan Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi ve sonrasında ilçelere kurdukları transfer istasyonları ile Manisa’nın 40 yıllık çöp sorununu tarihe gömdüklerini de sözlerine ekleyen Başkan Ergün, “Bereketli topraklara sahip Manisa’mızda tarım ve hayvancılığın daha da geliştirilmesi amacıyla çiftçimizin üreticimizin her zaman yanında olduk. Bundan sonra da seracılık desteğinden, hayvan sulama göletlerine, fidan dağıtımından tarımsal sulamaya, ana arı dağıtımından, zeytin kasasına kadar çiftçimize desteklerimiz artarak devam edecektir. 10 yıllık görev süremizde MASKİ dahil bugüne kadar Manisa’mıza tam 4 milyar liralık yatırım yaptık. Bu ne demek, eski parayla tam 4 katrilyon lira. Manisa için yapacak daha çok işimiz var değerli hemşerilerim. Ama hiçbir projemiz Manisa’ya olan sevdamızdan daha büyük değil” şeklinde konuştu.
“Siyaset değil Manisa’ya hizmet”
Manisa’da siyaset düşünmediklerini ve yalnızca hizmet sevdasıyla çalıştıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Ergün, “Engel tanımadık. Bahane üretmedik. Köşeye çekilmedik. Her zaman ve her ortamda şunu açık yüreklilikle vurguladık. Biz siyaset değil, Manisa’mıza hizmet sevdasıyla çalışıyoruz. Sizler bizleri bu yüzden bu makamlara getirdiniz. Ne çizgimizden, ne duruşumuzdan, ne Atatürk sevgimizden, ne de Milliyetçi Hareket çizgisinden 10 senedir sapmadık. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözü, bizim her zaman ışığımız olmuştur: “Vatanını en çok seven, vazifesini en iyi yapandır”. Bundan başka bir yola, bundan başka bir ize gerek yoktur. Biz yaptığımız hizmetlerin karşılığında yüzlerinizdeki mutluluk ve gözlerinizdeki ışıltıyı gördüğümüzde, mutlu oluyoruz. Hedefimiz, sizlerin ihtiyaç duyduğu projeler üretirken çocuklarımızı ve gençlerimizi de vatanına, milletine, bayrağına bağlı; yılmadan, korkmadan ve usanmadan “NE MUTLU TÜRKÜM” diyebilen nesiller olarak yetiştirmektir” dedi.

“Manisa ehline emanet”
31 Mart’ta yapılacak olan seçimlerin ülkemize hayırlar getirmesini de dileyen Başkan Ergün, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin himayelerinde oluşan Cumhur İttifakı şemsiyesi altında 31 Mart 2019 yerel seçimlerine el ele, gönül gönüle ve omuz omuza giriyoruz. Aldığımız bu önemli ve büyük sorumluluğun farkında olarak Cumhur İttifakı’nı Manisa’da Büyükşehir Belediyesi ve 17 ilçemizde başarıya ulaştırmak için canla başla gece gündüz demeden çalışıyoruz. Ülkemizin ve milletimizin huzuru için, içeride ve dışarıdaki hainlerin cennet vatanımız Türkiye üzerindeki kötü emellerini yerle bir eden bu önemli ve kutlu ittifakın Yenikapı ruhuyla devam etmesini önemsiyor ve sonuna kadar destekliyoruz. Cenab-ı Allah’ın izni ve değerli hemşerilerimizin güveniyle Manisa’yı Cumhur İttifakı’nın zaferiyle taçlandıracağız. Vefakar hemşerilerimin Manisa’mızı “Ehline Emanet” edeceğine gönülden inanıyor, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyorum” dedi.
“Ayrım yapmadık, gönüller yaptık”
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 2009 yılında kendilerini Manisa Belediyesini kazanmaları nedeniyle ziyaretinde söylediği, “Cengiz Başkanımız partimizden seçilmiştir. Ancak şu an itibariyle parti rozetini çıkarmış ve tüm Manisalıların başkanı olarak hizmet edecektir” sözlerini hatırlatan Başkan Ergün, “Bu sözü hiç unutmadım. Ayrım yapmadan her vatandaşımızın gönlünü alarak, gönüller yaparak hizmetlerimizi 17 ilçemizin tamamına ulaştırdık. Bundan sonra da Allah’ın izniyle bu anlayışla hizmet etmeye devam edeceğiz. Yeni dönemde de inşallah hemşerilerimiz bizlere teveccüh gösterirse, Manisa’mızın imar ve otopark gibi önemli sorunlarının üzerine de kararlılıkla gideceğiz. Allah nasip ederse ilk işimiz İmar ve Otoparklar olacak. Bu duygularla birazdan açılışını gerçekleştireceğimiz Manisa’mıza kazandırdığımız proje ve hizmetlerin hayırlı olmasını diliyorum. Bu projelerin ortaya çıkmasında emeği geçen, alın teri döken Büyükşehir Belediyemizin tüm yönetim kadrolarına, MASKİ Genel Müdürlüğüne, daire başkanlarımıza, parkında, bahçesinde çalışan işçi kardeşime kadar herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Değişen ve gelişen Manisa için çalışıyoruz; çalışacağız, çalışacağız. Manisa için yapacak daha çok işimiz var” diye konuştu. Başkan Ergün’ün konuşması, meydanı dolduran coşkulu kalabalık tarafından büyük alkış aldı.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başkan Ergün, MHP Genel Başkanı Bahçeli’yi ağırladı
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x