Caminin tuvalet kapılarını çaldılar…

Manisa'nın Şehzadeler ilçesi Dilşikar Mahallesi 911 Sokakta bulunan tarihi Dilşikar Cami'nin avlusunda bulunan tuvaletin demir kapıları çalındı.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
01 Aralık 2019 - 20:26
Manisa haber | Genel

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Şehzadeler ilçesi Dilşikar Mahallesi 911 Sokakta bulunan tarihi Dilşikar Cami’sinin cemaat Cuma namazını kılarken kimliği belirsiz kişi veya kişiler tuvaletin demir kapısını yerinden çıkararak çaldılar.

Abdest almak için tuvalete giren cemaatle vatandaşlar kapısı tuvaleti görünce şaşkına döndüler.

Cami görevleri açıklamlarda bulundu

Cami görevleri verdikleri bilgilerinde 29 Kasım Cuma günü cuma namazı öncesinde tuvaletin kapısı duruyordu.

Cumayı kıldırmak için cemaatin bir bölümü dışarıda namaz kıldığı yağmur nedeniyle cemaat caminin içinde sıkışıp kaldı. Tahminimiz e göre o esnada kimliği belirsiz kişi veya kişiler yağmuruda fırsat bilerek caminin tuvalet kapısını yerinden söküp götürmüşler.

Şimdi cemaat tuvalete girdiği zaman kapısız tuvalete giriyor bunu yapanların insan olacağını tahmin etmiyoruz, artık kapı yaptırmak için önümüzdeki cumaya bekleyeceğiz.

Cemaatten para toplayarak veya bir hayırsever tuvaletin kapısını yapacak caminin tuvalet ve avlu kapısını bundan sonra kilitli tutacağız, bugün kapıyı götürenler belki de tuvalete giren vatandaşları bile götürürler.

Bunların insanlıkla hiçbir alakası yok, konuyu mahalle muhtarının ve sakinlerine bildirdik tuvaletin kapısını çalanların yakalanması bulunmasını istiyoruz dediler,

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Deprem Çalışmaları Vali Deniz Başkanlığında Değerlendirildi
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x