Davutoğlu'nun Manisa'da önemli açıklamalar yapacak

Türkiye Cumhuriyeti eski Başbakanı Ahmet Davutoğlu'nun 18 Ekim Cuma günü Manisa'da programında kurulması beklenen partinin yol haritasına ilişkin önemli açıklamalar yapması bekleniyor.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
15 Ekim 2019 - 11:52
Manisa haber | Genel

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Türkiye Cumhuriyeti eski Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun 18 Ekim Cuma günü Manisa‘da programında kurulması beklenen partinin yol haritasına ilişkin önemli açıklamalar yapması bekleniyor.

Ahmet Davutoğlu ve ekibi yeni parti çalışmalarına hız verirken, 18 Ekim Cuma günü bir takım ziyaretler ve yemekli toplantı ile gerçekleştirilecek programında, yeni partiye ilişkin önemli açıklamalar yapılacak. 
Yeni partinin Kasım ayının ortalarında kurulacağı beklenirken, tüzük ve program taslağı kamuoyuyla paylaşılacak. Gelecek tepkilerin ardından tüzük ve programa son şekli verilecek. Parti programında “adalet” ve “yasaklarla, yolsuzluklarla ve yoksullukla sonuna kadar mücadele edilecek” vurgusunun öne çıkarılması bekleniyor.

Davutoğlu’na yakın isimlerden birin yaptığı değerlendirmeye göre, ‘Davutoğlu ismi anketlerde gözüktüğü kadarıyla yüzde 13’lerde. Bu parti kurulunca kadrolar da ortaya çıkınca daha farklı olacak’ şeklinde.

Davutoğlu, 18 Ekim tarihinde Cuma namazı öncesi Manisa’da olacak. Saat 19:30’da Manisa Gardenia Düğün Salonu’nda yapılacak toplantıya katılacak. Saat 20.30’da konuşmasını yapacak. Bini aşkın kişinin toplantıya katılması bekleniyor. Davutoğlu konuşmasında partisinin kuruluş süreciyle ilgili açıklamalar yapacak.

İŞSİZLİK, EKONOMİYE DEĞİNECEK

Davutoğlu’na yakın isimden aldığımız diğer bilgiler şöyle: “Türkiye’nin problemleriyle ilgili bir konuşma yapacak. İşsizlik problemi var. Ekonomiye değinecek. Gelecek tasavvurlarını açıklayacak. Barış Pınarı Harekâtı’na değinecek” dedi.

Kaynak: enpolitik.com

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Gördes’te Polis Haftası kutlamalarına korona virüs tedbiri
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x