Demirköprü Barajı’na yayın balığı takviyesi

Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ’Türkiye İç Sularını Balıklandırma Projesi’ kapsamında üretilen 2 bin Avrupa Yayın Balığı yavrusunu Demirköprü Baraj Gölü’nde suyla buluşturdu.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
22 Ekim 2019 - 13:58
Manisa haber | Genel

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğünce (BSGM) yürütülen “Türkiye İç Sularını Balıklandırma Projesi” kapsamında Antalya Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsünce, Türkiye’de ilk kez kitlesel olarak üretilen 2 bin Avrupa Yayın Balığı yavrusu Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri Mühendisleri tarafından Salihli ve Köprübaşı ilçeleri sınırları arasında bulunan Demirköprü Baraj Gölü’ne salındı.

Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, 2 bin yayın balığı yavrusunun bırakılmasıyla, Demirköprü Baraj Gölü’ndeki mevcut yayın balığı popülasyonuna takviye yapıldığını söyledi. Öztürk, “Bu proje ile kaliteli protein ihtiyacı desteklenecek, balık stoklarımızın korunmasına ve sportif balıkçılığın geliştirilmesine katkı sağlanacaktır. Balıklandırma faaliyetinin başarıya ulaşabilmesi ve balıkçılığımızın sürdürülebilirliğinin sağlanabilmesi ancak kurallara bağlı avcılık ile mümkündür. Bırakılan balıkların en az 1 kez üremesine şans tanınmalıdır. Bu bağlamda, vatandaşlarımızın 90 santimetreden küçük yayın balığını avlamamaları, av aracı, av zamanı ve yer yasağı kurallarına uymaları gerekmektedir” dedi.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Seyir Halindeki Tıra Arkadan Çarptı
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x