Geleceğin hafızlarına spor malzemesi desteği

Manisa Diyanet Gençlik ve Spor Kulübü tarafından Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi" kapsamında ortaokulda okuyan ve hafızlık yapan 22 öğrenciye spor malzemesi dağıtımı yapıldı.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
06 Nisan 2019 - 13:19
Manisa haber | Genel | Yunusemre haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün ‘Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi’ kapsamında pilot olarak seçilen sınıfta öğrenim gören 22 öğrenci hem ortaokul okuyor hem de hafızlık yapıyor. Bu öğrencilerin sağlıklı bir şekilde spor yapabilmeleri adına Diyanet Gençlik ve Spor Kulübü Şubesinde protokol imzalandı. Protokol kapsamında öğrencilere masa tenisi, voleybol, futbol, basketbol ve badminton alanlarında kullanılan spor malzemeleri hediye edildi. Öğrencilere spor malzemeleri Yunusemre ilçesindeki bir restoranda düzenlenen kahvaltı programı ardından verildi. Programa Yunusemre ilçe Müftüsü Mehmet Nedim Bakır, Diyanet Gençlik ve Spor Kulübü Manisa Şubesi Başkanı Murat Emgener, Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu İbrahim Efe ve okulun Kur’an-ı Kerim Dersi öğretmeni Kazım Bozkaplan ve öğrenciler katıldı.

İlçe Müftüsü Bakır, emeği geçenlere teşekkür ederek, çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Diyanet Gençlik ve Spor Kulübü Manisa Şube Başkanı Murat Emgener ise “Yunusemre ilçe Müftülüğü’nün ve Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu’nun ortaklaşa düzenlediği hafızlık sınıfı projesinde biz de spor kulübü olarak katkıda bulunmak istedik. Biz de hafızlık yapan öğrencilere spor etkinliklerinde yardımcı oluyoruz. Bugün de bu çocuklarımıza spor malzemesi desteğinde bulunduk. İnşallah proje Manisa’mızda kalıcı olur, bu çocuklarımız arasından da hafızlar çıkar. Proje de emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İYİ Parti, Yunusemre ilçesi için YSK’ya gidiyor
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x