Hafriyat atıkları Büyükşehirle temizleniyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, kaçak olarak dökülen inşaat yıkıntı atıklarının temizleme işlemlerini aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Turgutlu Özal Mahallesi Hurdacılar Sitesi çevresinde de temizlik çalışması başlatıldı. Çevre kirliliği tespit edilen diğer mahallelerde de temizlik işlemleri devam edecek.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
11 Şubat 2019 - 17:31
Manisa haber | Genel | Büyükşehir haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

İl genelinde gerçekleştirdiği yatırımlarla gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir bırakmayı hedefleyen Manisa Büyükşehir Belediyesi, kaçak olarak dökülen ve çevre kirliliği oluşturan inşaat yıkıntı atıklarının temizleme işlemlerine devam ediyor. Bu kapsamda Şehzadeler ilçesine bağlı Turgut Özal Mahallesi Hurdacılar Sitesi çevresinde kaçak olarak dökülen inşaat yıkıntı atıklarının temizleme işlemlerine başlanıldı. Çalışmalar hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ertuğrul Yıldırım, “Çevremizin daha temiz ve düzenli olması için tüm ilçelerimizde çevre denetimlerine devam ediyoruz. Bu kapsamda Manisa il sınırında faaliyet gösteren 331 hafriyat firması araçlarından toplam 460 adet hafriyat aracına taşıma belgesi düzenlendik. Bu araçlara 24 saat uydu takibi yaparak kaçak dökümün önüne geçiyoruz” dedi.


“Hafriyat Hattından Bilgi Alınabilir”
Manisa il genelinde hafriyat depolama sahalarında toplam 2 milyon 834 bin 268 metreküp hafriyat toprağının bertaraf edildiğini aktaran Daire Başkanı Ertuğrul Yıldırım, “Kaçak dökümlerin temizlenmesi ve kazı dolgu işlemlerinin kontrol altına alınması ile toplam 4 milyon 201 bin metreküp hafriyat toprağı bertaraf edildi” diye konuştu. Ev ve iş yerlerinde tadilatlardan kaynaklanan molozların bertarafını konusunda bilgi almak için 0 (236) 231 71 45 numaralı ‘Alo Hafriyat Hattı’nın aranabileceğini belirten Daire Başkanı Yıldırım, “Büyükşehir Belediyesine gelip tahakkuk işlemleriniz yapıldıktan sonra hafriyat ekibimiz molozları adresinizden alarak bertarafını sağlamaktadır” ifadelerini kullandı.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hak-İş ve Türk-İş’e Başkan Çelik’ten ziyaret
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x