Jandarma camilerde dadanan hırsızları kıskıvrak yakaladı

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde, köylerde bulunan camilere girerek halı ve kilimleri çalan hırsızlar jandarma tarafından kıskıvrak yakalandı.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
13 Mayıs 2019 - 17:22
Manisa haber | Spor

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

HABER:
Olay geçtiğimiz hafta Manisa‘nın Yunusemre İlçesine bağlı dağlık Yuntdağ Bölgesi’ndeki Mollasüleymanlı Mahallesinde hafta Çarşamba günü meydana geldi.
9 Mayıs tarihinde köyde bulunan camiden halı ve kilimlerin çalındığı ihbarı üzerine Üçpınar Jandarma Karakolu ekipleri harekete geçti.
Harekete geçen ekipleri şahısları ve hırsızlık olayında kullanılan otomobili tespit etti.

Tespit edilen otomobil ve şahıslar ’da Jandarma ekiplerine yakalanınca yakayı ele verdiler.
Olay yerine çağırılan Jandarma ekipleri takipte oldukları şahısları gözaltına alarak ifadeleri alınmak üzere jandarma karakoluna götürüldü.

Hırsızlık öncesi keşif

Yapılan incelemelerde şüpheli H.A.’nın 35 HD 6081 plakalı kamyoneti ile 9 Mayıs günü saat 18.00 sıralarında Mollasüleymanlı Mahallesi’ne geldiği, yaklaşık bir saatlik süre zarfında hırsızlık öncesi keşif faaliyeti yaptığı ve ardından Muradiye-Manisa istikametine gittiği tespit edildi. Şüphelilerin aynı gün saat 20.00 sıralarında aynı istikametten geri Mollasüleymanlı Mahallesi’ne gelerek hırsızlık olayını gerçekleştirdiği, sonrasında tekrardan Muradiye-Manisa istikametine gittiği tespit edildi.

Son bir ayda 14 il

Yapılan incelemede ayrıca şüpheli H.A’ya ait ve kullanımında olan 35 HD 6081 plakalı kamyonetin olay tarihinden geriye dönük bir aylık zaman dilimi içerisinde sürekli hareket halinde olduğu ve yaklaşık 14 il değiştirdiği tespit edildi. Şüpheli H.A.’nın kullanmış olduğu sosyal medya hesapları üzerinden yapılan araştırmada; hırsızlığa söz konusu olan el işi halı veya kilim satışı yapan yüzlerce şahıs ile bağlantısının olduğu da ortaya çıktı.

Jandarma karakolunda ifadeleri alınan H.A(40)  A.K(55)  çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Öte yandan tutuklanan H.A’nın çok sayıda hırsızlıktan sabıkası olduğu öğrenildi.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hükümlü gençler, ’Yüz akı 100 genç’ projesiyle meslek sahibi oldu
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x