Kula’da ‘Yaya önceliği’ için denetimler artıyor

Manisa’nın Kula ilçesinde Kula İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro ekipleri, Kula İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Denetleme ekipleri ve Kula Bölge Trafik İstasyon Amirliği ekipleri, okullarda yaya öncelikli trafiğin önemini broşür dağıtarak anlattı.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
10 Mayıs 2019 - 12:50
Manisa haber | Asayiş | Kula haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Manisa’nın Kula ilçesinde yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla denetimler sıklaştırıldı. Kula İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro ekipleri, Kula İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Denetleme ekipleri ve Kula Bölge Trafik İstasyon Amirliği ekipleri, okullarda yaya öncelikli trafiğin önemini broşür dağıtarak anlattı.

Karayolları Trafik Kanunu’nun 74’üncü maddesinde yapılan değişiklikle, trafikteki can kayıplarının yaklaşık yüzde 23’ünü oluşturan yayalara yönelik yapılan düzenleme ile “Yaya Öncelikli Trafik” anlayışı yasal bir zemine oturtulduğunu anlatan trafik ekipleri, şehir merkezindeki yaya geçitlerinde de uygulama yaptı. Yaya geçitlerinde yaptıkları uygulamada hem sürücülere hem de yayalara broşür dağıtarak yaya öncelikli trafiğin önemini anlatan trafik ekipleri, kurallara uymayan sürücü ve yayaları da uyardı.

Alınan bilgilere göre, yeni genelge kapsamında ilçesindeki yaya öncelikli trafik denetimlerinin artacağı öğrenildi.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kayıp olan Nebi Korap, Akmescit Mahallesinde ölü olarak bulundu
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x