Manisa için meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı!

Hava Sıcaklığı: İç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar: Güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) rüzgar; öğle saatlerine kadar fırtına (60-80 km/s), kıyı kesimlerde zaman zaman kuvvetli fırtına (80-100 km/sa) şeklinde esecek. Uyarılar KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların İzmir, […]

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
23 Aralık 2019 - 16:18
Manisa haber | Hava durumu | Ahmetli haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Hava Sıcaklığı: İç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar: Güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) rüzgar; öğle saatlerine kadar fırtına (60-80 km/s), kıyı kesimlerde zaman zaman kuvvetli fırtına (80-100 km/sa) şeklinde esecek.

Uyarılar

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların İzmir, , Çanakkale’nin güneyi,Balıkesir’in batı kıyıları, Denizli, Burdur, Isparta, Karaman, Antalya’nın merkez ve batı kesimleri, Balıkesir’in batı ilçeleri ve Konya’nın güney kesimlerinde kuvvetli olması (30-60 kg/m2) beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı(sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara, Ege, İç Anadolu ile Orta ve Doğu Karadeniz ve Akdeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli rüzgar ve fırtına(60-90 km/saat), yüksek ve dağlık kesimlerinde kuvvetli fırtına şeklinde(100 km / saat üzeri) esmesi bekleniyor. Pazartesi ve Salı günleri etkili olması beklenen kuvvetli rüzgar ve fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Ege Bölgesinde Bazı İllerin Hava Durumu

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir, Manisa ve Denizli çevrelerinde kuvvetli, Aydın ve Muğla çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına( 60 – 90 km/ saat) yüksek ve dağlık kesimlerinde kuvvetli fırtına(100 km/ saat üzeri) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.Karahisar İçin Hava Durumu

Sıcaklık: 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

Denizli İçin Hava Durumu

Sıcaklık: 13°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

İzmir İçin Hava Durumu

Sıcaklık: 17°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuvvetli olması bekleniyor.

Manisa İçin Hava Durumu

Sıcaklık: 15°C

Manisa Hava Durumu Parçalı çok bulutlu, kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Ahmetli hava durumu

Parçalı çok bulutlu, kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklık en düşük 5, en yüksek 13 derece olacak.

Akhisar hava durumu

Akhisar ilçemizde hava parçalı çok bulutlu, kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Hava sıcaklığı en düşük 9 en yüksek 13 derece olacak.

Alaşehir hava durumu

Alaşehir’de hava durumu parçalı çok bulutlu, kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıgeçecek. Sıcaklıklar en düşük 8 en yüksek 14 derece olacak.

Demirci hava durumu

Demirci’de hava durumu parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklıklar en düşük 4 en yüksek 10 derece olacak.

Gölmarmara hava durumu

Gölmarmara’da hava durumu parçalı çok bulutlu, kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklıklar en düşük 9 en yüksek 12 derece olacak.

Gördes hava durumu

Gördes ilçemizde hava durumu parçalı çok bulutlu, kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklıklar en düşük 5 en yüksek 13 derece olacak.

Kırkağaç hava durumu

Kırkağaç’ta hava durumu parçalı çok bulutlu, kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Hava sıcaklığı en düşük 8, en yüksek 12 derece olacak.

Köprübaşı hava durumu

Köprübaşı ilçemizde hava durumu parçalı çok bulutlu, kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklıklar en düşük 8 en yüksek 14 derece olacak.

Kula hava durumu

Kula ilçemizde hava durumu parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklıklar en düşük 5 en yüksek 11 derece olacak.

Salihli hava durumu

Salihli ilçemizde hava durumu parçalı çok bulutlu, kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklıklar en düşük 9 en yüksek 13 derece olacak.

Sarıgöl hava durumu

Sarıgöl ilçemizde hava durumu parçalı çok bulutlu, kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklıklar en düşük 9 en yüksek 14 derece olacak.

Saruhanlı hava durumu

Saruhanlı’da hava durumu parçalı çok bulutlu, kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Hava sıcaklığı en düşük 9, en yüksek 12 derece olacak.

Selendi hava durumu

Selendi ilçemizde hava durumu parçalı çok bulutlu, kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklıklar en düşük 6 en yüksek 12 derece olacak.

Spil dağı hava durumu

Spil dağında hava durumu parçalı çok bulutlu, kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Hava sıcaklığı en düşük 4, en yüksek 8 derece olacak. Kar beklentisi bulunmuyor.

Soma hava durumu

Soma’da hava durumu parçalı çok bulutlu, kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Hava sıcaklığı en düşük 8, en yüksek 12 derece olacak.

Şehzadeler hava durumu

Şehzadeler ilçemizde hava durumu parçalı çok bulutlu, kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklıklar en düşük 10 en yüksek 15 derece olacak.

Turgutlu hava durumu

Turgutlu ilçemizde hava durumu parçalı çok bulutlu, kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklıklar en düşük 9 en yüksek 12 derece olacak.

Yunusemre hava durumu

Yunusemre ilçemizde hava durumu parçalı çok bulutlu, kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklıklar en düşük 10 en yüksek 15 derece olacak.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Meteorolojiden Manisa’nın İlçeleri İçin Sağanak Yağış Uyarısı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x