Manisa Lokmacıları kimlerdir, lokma fiyatları ne kadar?

Manisa’da bölgemizin en popüler yiyeceklerinden birisi de lokmadır. Lokma hayır için döküldüğü için adı “hayır lokması” olarak geçmektedir. Manisa’da hayır lokması döken lokmacıları ve lokma fiyatlarını sizler için araştırdık. Manisa Lokma Çeşitleri nelerdir? Genellikle Manisa’da iki tür lokma yapılmaktadır. Hamuru ve hazırlanışı benzer olmakla beraber servis edilişi ve şekilleri farklıdır Manisa İzmir Lokması (Popüler) İzmir […]

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
04 Aralık 2019 - 17:10
Manisa haber | Genel

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Manisa’da bölgemizin en popüler yiyeceklerinden birisi de lokmadır. Lokma hayır için döküldüğü için adı “hayır lokması” olarak geçmektedir. Manisa’da hayır lokması döken lokmacıları ve lokma fiyatlarını sizler için araştırdık.

Manisa Lokma Çeşitleri nelerdir?

Genellikle Manisa’da iki tür lokma yapılmaktadır. Hamuru ve hazırlanışı benzer olmakla beraber servis edilişi ve şekilleri farklıdır

Manisa İzmir Lokması (Popüler)

İzmir lokması olarak bilinen lokma, hemen hemen her gün karşılaştığınız ortası delik olarak su bardağının ağzı genişliğinde olan lokma çeşididir. Manisa halkı tarafından en çok sevilen ve rağbet gören lokma çeşididir. Genellikle camii önlerinde, işlek caddelerde ücretsiz olarak servis edilerek dağıtılmaktadır.

Manisa Saray Lokması (Tatlı Lokma)

Saray lokması deliksiz, yuvarlak yapıda olup şerbetli olarak tatlı servis edilir. Erik tanesi büyüklüğünde olan tatlı saray lokması genellikle ticari olarak dükkanlarda satılmaktadır. Taleplere bağlı olarak ise hayır lokması olarak da dağıtılmaktadır.

Manisa Çikolatalı Lokma (Ticari)

Çikolatalı lokma yeni yeni sunulmaya başlanmıştır. Normal saray lokması üzerine çikolata dökülerek servis edilmektedir. Genellikle hayır lokması olarak değil de ticari olarak satışları yapılmaktadır.

Lokma Hayrı Döktürme Fiyatları, Ücretleri Ne kadar?

Manisa’da lokma fiyatları genellikle 400-600 ₺ arasında değişmektedir. Net olarak lokma fiyatını telefonla konuşarak anlaşabilirsiniz. Fiyatlardaki farklar kullanılan ürünlerin birim miktarlarına göre değişmektedir. Bir çuval undan 4000’e yakın lokma çıkmaktadır. Daha düşük ücretlerde anlaşma yaparsanız bir çuval undan daha az malzeme kullanıldığı bilinmektedir.

Manisa Lokmacıları Kimlerdir, Telefon Numaraları Nedir?

Manisa’da birçok lokma döken lokma ustası bulunmaktadır. Bunun sebebi Manisa’da lokma hayrının oldukça popüler oluşudur. Aşağıda Manisa’da en popüler olan lokma ustalarının telefon numaralarını ve isimlerini bulabilirsiniz.

Manisa Lokmacı İbrahim Ensoylu – Manisa Lokma

Telefon: 0 530 746 31 48

Manisa Lokmacı İlhan

Telefon: 0 532 363 11 42

Manisa Lokmacı Sedat Kalıpçıoğlu- Lokmacı Sedat

Telefon: 0 533 367 09 32

Bu yazımızda Manisa lokma çeşitlerini, lokma hayrı için döktürme fiyatlarını ve Manisa’daki en popüler lokmacıların telefon numaralarını sizler için derledik. Detaylı sorularınız için yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

3.7 3 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Çıplak Kadını Görenler Şok Oldu!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x