Manisa’da Kasım ayında kiraz ve erik ağaçları çiçek açtı!

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle kiraz ve erik ağaçları çiçek açtı.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
10 Kasım 2019 - 16:28
Manisa haber | Genel | Turgutlu haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

ilçesinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi kiraz ve erik ağaçlarının çiçek açmasına neden oldu.

Turgutlu’ya bağlı Osmancık Mahallesi’nde muhtar ve aynı zamanda çiftçi olan Salim Çetin’e ait meyve bahçesinde bulunan kiraz ve erik ağaçları havaların sıcak gitmesi üzerine çiçeklenip meyve aşamasına geldi.

Kasım ayında ilk kez böyle bir durumla karşılaştığını ifade eden Salim Çetin, “Tarlama çalışmaya geldiğimde kirazlar ve eriklerin çiçek açtığını gördüm.

Kasım ayında ilk defa meyve ağaçlarının çiçek açtığını gördüm. Hatta çiçek açmışlar, meyve tutumuna geçmişler. Bu görüntü alışılmış bir şey değil” dedi.

Özellikle kirazın çiçek açtıktan sonra yaklaşık 40 gün içerisinde meyveye dönüştüğünü ifade eden Çetin, “Alışmadığımız bir durum, havalar böyle giderse 40 gün içinde kirazlar olur” diye konuştu.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Turgutlu’yu ’Yerel Yönetimler Çalıştayı’nda temsil ettiler
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x