Manisa'da kaybolan genç bulundu

Manisa'nın Yunusemre ilçesinde Uncubozköy Mahallesi Mesir Tabiat parkı Gölet civarında ortadan kaybolduğu ileri sürülen lise öğrencisi alışveriş merkezinde bulundu.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
12 Nisan 2019 - 17:46
Manisa haber | Sağlık

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

HABER:

Dün Manisa‘nın Yunusemre İlçesi Uncubozköy Mahallesi Mesir Tabiat parkı Gölet kısmında kaybolduğu ileri sürülen genci polis ve AFAD ekipleri aramaya başlamıştı.

Dün öğlen saatlerinden beri haber alınamayan Göktürk Tuncer isimli genci, babasının ihbarı üzerine polis ve AFAD ekipleri bölge sevk edilmiş ve Mesir Tabiat parkı ve dağın etekleri ekipler tarafından arama çalışması başlatılmıştı.
3 saat arama yapan ekipler genç adama ulaşılamazken, gecenin ilerleyen saatlerine kadar arama çalışmasının süreceği  belirtilmişti.

Dün yapılan aramalara rağmen bulunamyan gençten bu gün sevindirici haber geldi.

‘nın Yunusemre İlçesinde bulunan 5M Migrosta görgü tanıklarının ihbarı üzerine Manisa Emniyeti Cinayat Gasp Büro Ekipleri tarafından bulundu. Ekipler tarafından Çocuk Büro Amirliğine götürüldü.

A.A

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde okul çıkışı arkadaşlarıyla sohbet ettiği sırada kendisini almaya gelen babasından kaçarak ortadan kaybolduğu ileri sürülen lise öğrencisi alışveriş merkezinde bulundu.

Alınan bilgiye göre, bir lisede okuyan G.T. (17) dün akşam Uncubözköy Mahallesi’ndeki Mesir Tabiat Parkı civarında arkadaşlarıyla sohbet ederken, iddiaya göre babasının geldiğini görünce ortadan kayboldu. 

Eve dönmeyen ve cep telefonunu kapatan G.T’nin bulunması için ailesi Manisa İl Emniyet Müdürlüğüne kayıp başvurusunda bulundu.

Gece tüm aramalara rağmen kendisinden haber alınamayan G.T. için bu sabah İzmir’den gelen uzman polis, jandarma ve AFAD ekipleri ile Manisa Telsiz Radyo Amatörleri ve Arama Kurtarma Derneği (MAT) gönüllüleri çalışma yaptı. 

G.T. iz takip köpekleriyle ormanlık alanda aranırken, kentte bir alışveriş merkezinde görüldüğü ihbarı üzerine ekipler alışveriş merkezine gitti.

Alışveriş merkezinde bulunan ve geceyi ormanlık alanda geçirdiğini söyleyen G.T. Çocuk Büro Amirliğine götürüldü. 

“Bir anda ortadan kayboldu”

G.T’nin okul arkadaşı Ş.K. dün beraber okuldan dönerken sohbet ettiklerini belirterek, “Beraber konuşuyorduk, biraz sinirlenmiş, sıkılmış, bize ‘gideceğim, kaçacağım’ gibi şeyler söyledi. Ben de babasına haber verdim, benim sırtım dönüktü. Babasının geldiği görünce bir anda kaçtı, ortadan kayboldu.” dedi.  

Bir başka arkadaşı M.S.İ. de “Bizimle karamsar düşünceler paylaştı. Birlikte buraya kadar geldik, ben böyle ortadan kaybolacağını bilmiyordum. İkna etmeye çalıştım, babasını görünce direkt kaçtı. Göremedik nereye gittiğini. Biz de aradık bulamadık. Telefonunu da kapatmış.” ifadesini kullandı. 

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Sarıgöl’de ortaokullar arası bilgi yarışması
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x