Manisa'daki işlenen cinayetin detayları…

Manisa İli, Şehzadeler İlçesi, Karaağaçlı Mahallesinde 25/11/2019 günü kimliği belirsiz ceset bulunmuştur.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
04 Aralık 2019 - 18:13
Manisa haber | Asayiş

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Manisa’nın Şehzadeler ilçesine bağlı Karaağaçlı Mahallesi’nde 25 Kasım’da kurumuş bir dere içerisinde kolu kopmuş ve yüzü parçalanmış şekilde bulunan Afgan uyruklu Mojibullah Azizi’ye ait cesedin cinayet kurbanı olduğu anlaşıldı. Vahşi köpekler tarafından kolu koparılmış ve yüzü parçalanmış şekilde bulunan Mojibullah Azizi’e ait cesetle ilgili olayın aydınlatılması amacıyla Manisa İl Jandarma Komutanlığı tarafından özel ekip oluşturularak geniş kapsamlı çalışma başlatıldı.

Manisa İl Jandarma Komutanlığınca oluşturulan özel ekip tarafından olay yerinde yapılan detaylı ve teknik incelemeler neticesinde; üzerinden kimliğini gösteren hiç bir belge ve bilgi çıkmayan cesedin parmak izinden yapılan araştırma ile M.A isimli Afganistan  vatandaşına ait olduğu tespit edilmiştir.

Jandarma cinayet şüphelisi 5 kişiyi tespit etti

Özel ekibin olay yeri incelemesi, çevredeki vatandaşlarla yaptığı görüşmeler, bölgedeki kameralar, mobese sistemleri, araç kiralama şirketleri, taksi durakları, otobüs firmaları, oto yıkama ve emlak şirketlerinden yaptığı araştırmalar neticesinde, olayın şüphelilerinin K.A/ R.S.K/ İ.M/ L.M.O/ ve M.İ.O. isimli şahıslar olduğu tespit edilmiştir.

Özel ekip şüpheli şahıslardan K.A ve R.S.K’ yi  yurtdışına kaçmak isterken titizlikle sürdürülen takip neticesinde  Yozgat İli Akdağmadeni İlçesinde sahte pasaport ve kimlikler ile yakalamıştır. Diğer şüpheli İ.M ise Manisa şehir merkezinde yapılan takip sonucunda yakalanmıştır. Olaya karıştığı değerlendirilen ve halen firarda olan (2) şüphelinin yakalanması için çalışmalar devam etmekte olup, şüpheli şahısların evlerinde yapılan aramalarda kaçak cep telefonları, çok sayıda telefon kartı, sahte pasaport ve sahte kimlikler ele geçirilmiştir.

İlk ifadelerinde cinayetin sebebini açıkladılar

İfadeleri alınan K.A, R.S.K ve İ.M, Jandarmadaki ilk ifadelerinde Mojıbullah Azizi kendilerinin müstehcan resimlerini çektiği ve internet ortamından paylaşacağı için öldürdüklerini beyan ettiler.

İfadeleri alınan üç şüpheli zanlı jandarmanın geniş koruma altında mahkemeye sevk edildiler.

Manisa İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin gece gündüz demeden sürdürdüğü çalışmalar sonucunda olay aydınlatılmış ve 04.12.2019 tarihinde adli makamlara sevk edilen (3) şüpheli tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Firarda olan (2) şüphelinin yakalanması için çalışmalara devam edilmektedir.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa FK Cihat Arslan Yönetiminde Çalışmalara Devam Ediyor
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x