Manisalı yardıma ihtiyacı olanlara can suyu oluyorlar

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Manisa İl Temsilcisi Fatih Akova Ramazan boyunca dernek olarak Manisa’da yapacakları faaliyetlerden bahsederek, "Her Ramazan olduğu gibi bu Ramazan’da da Manisalı yardıma ihtiyacı olanların yanında olmaya gayret göstereceğiz. Yıl boyu mazlum coğrafyalar için seferber olan derneğimiz yerelde de yardıma ihtiyacı olanlara can suyu olmaya devam ediyor." dedi.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
12 Mayıs 2019 - 13:31
Manisa haber | Genel

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Yıl boyu olduğu gibi Ramazan’da da aşırı talep olduğunu söyleyen Akova, gelen başvurular arasında titiz bir inceleme ve değerlendirme yaptıklarına dikkat çekerek, “Başvuru yapanların kaydını aldıktan sonra ilk olarak evini ziyarete gidiyoruz. Yardıma ihtiyacı olanlar konusunda yüzeysel bir araştırma yapıyoruz. Bu aşamada başvuru yapanların yüzde altmışı gibi kısmı eleniyor.

Daha sonraki aşamada başka yerden yardım alıp almadığı konusunda araştırma yapıyoruz. Burada da bir kısmı eleniyor. Bu detaylı araştırmayı yapmak zorundayız çünkü biz bir yardım Derneğimiz. ’Cansuyu sizi gerçek yardıma ihtiyacı olanlara ulaştırır’ sloganımız da olduğu gibi gerçek yardıma ihtiyacı olanları bulmanın gayreti içerisindeyiz çünkü bağışçılarımız zor şartlarda kazandıkları paralarla bağış yapıyorlar, bunun bilincindeyiz.

Bu titiz çalışmalarımız sonucu gün geçtikçe artan bağışçılarımız sayesinde daha fazla muhtaca ulaşmaktayız. Genel Merkezimize yapılan bağışlar sayesinde ’da 300 aileye gıda ulaştıracağız. Manisa temsilciliğimize de bağışlar gelmekte. Bu sebepten dolayı öncelikle İstanbullu hayırsever iş insanı başta olmak üzere Manisalı bağışçılarımıza da ayrıca teşekkür ederiz.” dedi.

Gerçek yardıma ihtiyacı olanları ulaşmanın gayreti içerisinde olduklarını belirten Akova, “Manisalı hemşehrilerimizden gerçek muhtaca ulaşmak için destek bekliyoruz çünkü gerçekten yardıma ihtiyacı olanlar istemekten çekiniyorlar. Bu aşamada Manisalı hemşehrilerimizden destek bekliyoruz. Çevrenizde gerçekten yardıma ihtiyacı olduğunu bildiğiniz kişileri 444 66 39 ve 0533 503 24 27 arayarak bize bildirin. Bu sayede daha çok yardıma ihtiyacı olanlara ulaşmış olacağız. Gelin hep birlikte yardıma ihtiyacı olanlara can suyu olalım.” diye konuştu.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da ’suda lejyoner bakterisi olduğu’ iddialarına ilişkin açıklama
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x