MASKİ'den dolandırıcılık uyarısı

MASKİ Genel Müdürlüğü, ‘Yalnız Değilsiniz’ projesi adını kullanarak vatandaşı dolandırmaya kalkışan kişiler hakkında uyardı. Hizmetten faydalanabilmek için kişisel talebin olması şartına vurgu yapan MASKİ, 185 Çağrı Merkezi’ni arayarak çağrıda bulunmayanlara bu hizmetin verilmediğini açıkladı.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
08 Nisan 2019 - 12:48
Manisa haber | Asayiş

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kurumun adı kullanılarak çoğunlukla yaşlı ve yalnız yaşayan vatandaşlara yönelik, yapılan dolandırıcılık hakkında vatandaşları uyardı.

Konuyla ilgili MASKİ’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sizin talebiniz olmaksızın MASKİ’den geldiklerini söyleyerek, kartınıza su yükleme ya da fatura ödeme işleminizi yapacaklarını söyleyen dolandırıcılara kesinlikle itibar etmeyiniz.

‘Yalnız Değilsiniz’ projemiz kapsamında 185 numaralı Çöz-Mer üzerinden bu yönde bir talebiniz olmadığı müddetçe hizmet verilmemektedir.

Lütfen bu gibi kötü niyetli kişilere güvenerek, akıllı kartınızı veya faturanızı teslim etmeyiniz ve herhangi bir ödeme yapmayınız.”

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
AK Parti’li Aydemir’den Kaymakam Arıkan’a ziyaret
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x