MCBÜ'den “Manisa Yolcusu Kalmasın” etkinliği

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü ile Sosyal Hizmetler Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle, kırsal alanda kadının güçlendirilmesinin ve Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri ile kırsal alandaki kadınların paylaşımda bulunmasının amaçlandığı “Manisa Yolcusu Kalmasın” adlı etkinlik gerçekleştirildi. Manisa Gördes İlçesi Karayağcı köyünden kadınlara Üniversitemiz ve Manisa tanıtıldı.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
15 Ekim 2019 - 00:51
Manisa haber | Genel

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Etkinlik MCBÜ Sinema Salonunda “Müslüm” adlı filmin gösterimi ile başladı. Film gösteriminin ardından MCBÜ Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şeyda Yıldırım, “‘Aile İçi Şiddet” konulu bir konuşma yaptı. Konuklar daha sonra Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Ataç ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İpek Özunan ile Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesinde bir araya gelerek yemek yedi ve sohbet etti. Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İpek Özunan tarafından, hanımlara Sosyal Hizmet Bölümü öğrencilerimizin yaptığı keçe çantalar takdim edildi.

Rehber eşliğinde Şehzadeler Parkı içerisinde yer alan Manisa’daki tarihi eserler hakkında bilgi alan kadınlar; Dioramik Mesir Müzesi,  Masal Parkı, Manisa Tıp Tarihi Müzesi, Ağlayan Kaya ve Manisa Seyir Tepesini gezdiler. Manisa manzarası eşliğinde Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri ile sohbet eden konuklar, Müslüm filmini ve ilk kez gezdikleri Manisa’yı çok beğendiklerini dile getirerek teşekkür ettiler. Öğrencilerimiz de kırsal alanda kadınların yaşadığı güçlükler hakkında bilgi sahibi oldular.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Alaşehirliler Cumhuriyet Konseriyle coştu
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x