Meteorolojiden fırtına ve sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bölge geneli parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların İzmir, Manisa, Çanakkale ile Balıkesir’in batı ilçelerinde kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli (30-60 kg/m2), Aydın’da çok kuvvetli ve yerel olarak şiddetli olması bekleniyor.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
22 Aralık 2019 - 18:44
Manisa haber | Hava durumu | Ahmetli haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Hava Sıcaklığı: Önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar: Genellikle güney ve güneybatı, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Ege Bölgesinde kuvvetli ve zaman zaman fırtına (60-80 yer yer 100 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

Uyarılar

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Beklenen yağışların İzmir, ve Çanakkale ile Balıkesir’in batı ilçelerinde kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli (30-60 kg/m2), Aydın’da çok kuvvetli ve yerel olarak şiddetli (51-100 kg/m2) olması beklendiğinden oluşması muhtemel sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın ilk saatlerden itibaren kuvvetlenerek kıyı kesimlerde ve Kuzey Ege’de kuvvetli (40-60 km/sa), öğle saatlerinden itibaren bölge genelinde yer yer fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmeleri vb.) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Ege Bölgesinde Bazı İllerin Hava Durumu

Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları ile zamanla bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden itibaren İzmir, Aydın,Manisa ve Muğla kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölge genelinde güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (60-80 yer yer 100 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.Karahisar İçin Hava Durumu

Sıcaklık: 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde hafif yağmur ve sağanak yağışlı

Denizli İçin Hava Durumu

Sıcaklık: 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

İzmir İçin Hava Durumu

Sıcaklık: 18°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden itibaren kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor.

Manisa İçin Hava Durumu

Sıcaklık: 19°C

Manisa Hava Durumu Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Ahmetli hava durumu

Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.Sıcaklık en düşük 4, en yüksek 13 derece olacak.

Akhisar hava durumu

Akhisar ilçemizde hava parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Hava sıcaklığı en düşük 10 en yüksek 13 derece olacak.

Alaşehir hava durumu

Alaşehir’de hava durumu parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklıklar en düşük 5 en yüksek 14 derece olacak.

Demirci hava durumu

Demirci’de hava durumu parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklıklar en düşük 9 en yüksek 10 derece olacak.

Gölmarmara hava durumu

Gölmarmara’da hava durumu parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklıklar en düşük 6 en yüksek 12 derece olacak.

Gördes hava durumu

Gördes ilçemizde hava durumu parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklıklar en düşük 8 en yüksek 13 derece olacak.

Kırkağaç hava durumu

Kırkağaç’ta hava durumu parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Hava sıcaklığı en düşük 5, en yüksek 12 derece olacak.

Köprübaşı hava durumu

Köprübaşı ilçemizde hava durumu parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklıklar en düşük 7 en yüksek 14 derece olacak.

Kula hava durumu

Kula ilçemizde hava durumu parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklıklar en düşük 5 en yüksek 11 derece olacak.

Salihli hava durumu

Salihli ilçemizde hava durumu parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklıklar en düşük 6 en yüksek 13 derece olacak.

Sarıgöl hava durumu

Sarıgöl ilçemizde hava durumu parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklıklar en düşük 7 en yüksek 14 derece olacak.

Saruhanlı hava durumu

Saruhanlı’da hava durumu parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Hava sıcaklığı en düşük 8, en yüksek 12 derece olacak.

Selendi hava durumu

Selendi ilçemizde hava durumu parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklıklar en düşük 6 en yüksek 12 derece olacak.

Spil dağı hava durumu

Spil dağında hava durumu parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Hava sıcaklığı en düşük 6, en yüksek 8 derece olacak. Kar beklentisi bulunmuyor.

Soma hava durumu

Soma’da hava durumu parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Hava sıcaklığı en düşük 8, en yüksek 12 derece olacak.

Şehzadeler hava durumu

Şehzadeler ilçemizde hava durumu parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklıklar en düşük 11 en yüksek 13 derece olacak.

Turgutlu hava durumu

Turgutlu ilçemizde hava durumu parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklıklar en düşük 7 en yüksek 12 derece olacak.

Yunusemre hava durumu

Yunusemre ilçemizde hava durumu parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklıklar en düşük 11 en yüksek 13 derece olacak.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Meteorolojiden Manisa’nın İlçeleri İçin Sağanak Yağış Uyarısı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x