Meteorolojiden Manisa için kritik uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: bölge geneli çok bulutlu yağmurlu, iç kesimler karla karışık yağmurlu ve yüksekleri kar yağışlı geçecek.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
29 Aralık 2019 - 22:17
Manisa haber | Hava durumu | Ahmetli haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, için sabah saatlerinden itibaren yağış uyarısı yapıldı. Yağışların karla karışık ve yüksek kesimlere ise kar yağışlı şekilde olacağı bildirildi. Gece saatlerinden itibaren şiddetli rüzgarın etkili olması beklenirken, meydana gelmesi muhtemel ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, doğu kesimlerde doğu ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç Ege ve Göller yöresinde doğu ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 Km/saat), Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (70-100 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.


UYARILAR

Rüzgarın; Kuzey ve Kıyı Ege’de bu gece saatlerinden itibaren hızını arttırarak kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına (60-75 km/s) yer yer kuvvetli fırtına (75-100 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Meydana gelmesi muhtemel ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

EGE BÖLGESİNDE BAZI ŞEHİRLERİN HAVA DURUMU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bu gece saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden iç kesimlerinde kuvvetli (40-60 Km/saat), kuzey kıyılarında fırtına yer yer kuvvetli fırtına (70-100 Km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR -1°C1°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

DENİZLİ 4°C7°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

İZMİR 6°C9°C

Çok bulutlu yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı

MANİSA 4°C7°C

Çok bulutlu yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı

 

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Meteorolojiden Manisa’nın İlçeleri İçin Sağanak Yağış Uyarısı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x