Salihli’de polis motosikletlere göz açtırmıyor

Manisa’nın Salihli ilçesinde polis ekipleri, kullanımı her geçen gün artarak devam eden elektrikli bisiklet ve motosiklet sürücülerine yönelik sıkı denetimlerini sürdürüyor.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
23 Ekim 2019 - 12:40
Manisa haber | Asayiş | Salihli haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Ekipleri, kentte meydana gelen ekobis ve motosiklet kazalarını en aza indirmek, abart egzozların önüne geçmek ve küçük yaştaki ekobis sürücülerine yönelik sıkı bir denetim başlattı.

Kentin muhtelif yerlerinde ve özellikle de okul önlerinde yapılan uygulamalarda ehliyetten, sürücünün kaskına, egzozuna kadar kontrol eden trafik ekipleri, ehliyetsiz, ruhsatsız, plakasız ve şasi numarası olmayan motosikletleri trafikten men etti.

Ekipler, uygulamada Karayolları Trafik Kanununun 78/1b uyarınca motosikletlerde sürücülerin koruma başlığı ve gözlüğü, yolcuların ise koruma başlığı bulundurmaması ve kullanmamasından dolayı ceza-i işlem uyguladı.

İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, ekobis ve motosikletlere yönelik denetimlerin artarak devam edeceğini söyledi.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa'da 36 yıl 11 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari yakalandı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x