ŞEGEM Kurs ağını genişletti

Şehzadeler Belediyesi Gençlik Merkezi (ŞEGEM) yetişkinlere yönelik düzenlediği kurslara bir yenisini daha ekledi. Düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Anlama ve Konuşma Arapçası Kursu 30 kursiyerle başladı.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
16 Ekim 2019 - 11:50
Manisa haber | Genel | Şehzadeler haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Belediyesi Gençlik Merkezi’nin (ŞEGEM) Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile yetişkinlere yönelik düzenlediği kurslara, Kur’an-ı Kerim’i Anlama ve Konuşma Arapçası Kursu da eklendi. Üç ay boyunca sürecek kurs 30 kursiyer ile başladı. Kursiyerler alanında uzman eğitmenler eşliğinde kursun ilk dersini önceki gün ŞEGEM’de almaya başladı. Kursiyerler için iki sınıf oluşturulurken, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Şehzadeler Belediyesi’nin eğitimi son derece önemsediğini hatırlatarak şunları söyledi: “Hemşehrilerimizin gerek kişisel eğitimlerine katkı sunacak gerekse de mesleki eğitimlerine yardımcı olacak kurslarımızı açıyor, açmaya da devam ediyoruz. Şehzadeler Belediyesi Gençlik Merkezimizde eğitim çağındaki çocuklarımızın derslerine ve girecekleri sınavlara yardımcı olacak çeşitli kurslar düzenliyorduk. Şimdi de yetişkinlere yönelik Kur’an-ı Kerim’i Anlama ve Konuşma Arapçası Kursu düzenliyoruz. 30 kursiyerimiz ile kursumuz başladı. Hemşehrilerimiz yoğun ilgi gösterdiler, kendilerine teşekkür ediyorum. Gelen talepleri dikkate alarak ileriki dönemlerde kursumuzun ikinci dönemini de başlatacağız.”

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Şehzadeler Atalık Tohum Takas Şenliği düzenledi
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x