Turgutlu Kent Müzesi bir haftada binden fazla öğrenciyi ağırladı

Turgutlu Kent Müzesi’nin ziyaretçi yoğunluğu okulların açılmasının ardından katlanarak arttı. Sadece geçen hafta müzeyi binden fazla öğrenci ziyaret ederek yaşadıkları şehrin tarihini öğrendi.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
05 Kasım 2019 - 12:37
Manisa haber | Genel | Turgutlu haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Belediyesi tarafından Zafer Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle ziyarete açılan Kent Müzesi her yıl on binlerce ziyaretçisini ağırlarken yalnızca geçtiğimiz hafta ziyaretçi sayısı bini geçti.

2019-2020 eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte Turgutlu Kent Müzesi, öğrenci gruplarını ağırlamaya başladı. Geçtiğimiz hafta Namık Kemal, Arif Canpoyraz ve Dr. Hüseyin Orhan ilkokullarının üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri, müzeyi ziyaret ederek okullarındaki işledikleri konuları burada verilen bilgilerle takviye etti.

Zaman içerisinde Turgutlu’nun kültür odaklarından birisi olan Kent Müzesi, eğitim işlevini bir kez daha ortaya koymuş oldu. Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Turgutlu Kent Müzesi’ne yapılacak grup ziyaretleri için 312 00 39 numaralı telefondan randevu alınabileceği öğrenildi.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
“Memleketin Kısmeti” tiyatro oyunu 9 Kasım’da Turgutlu’da
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x