Üzüm üreticisinin 600 asmasının kesildiği iddiası

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde bir üreticinin üzüm bağındaki 600 asmanın gövdesinden kesildiği öne sürüldü.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
05 Nisan 2019 - 18:56
Manisa haber | Genel

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Manisa‘nın Saruhanlı ilçesinde yaşayan üzüm üreticisi Fehmi Kurt (68), bağındaki asmaların yarısından fazlasının gövdesinden kesildiğini iddia etti. 

Alınan bilgiye göre, bu sabah komşu bağ sahiplerinin haber vermesi üzerine ilçesi Adiloba Mahallesi’ndeki üzüm bağına giden Kurt, bağındaki bin 100 asmadan 600’ünün kesildiğini görünce, durumu jandarma ekiplerine bildirdi. 

Bağda incelemede bulunan ekipler, asmalara zarar veren kişilerin yakalanması için çalışma başlattı. 

Asmalarının kesildiğini görünce büyük üzüntü yaşayan Kurt, 10 yıl emek vererek yetiştirdiği asmalardan bu yıl 5 ton üzüm almayı hedeflediğini belirterek, bağından artık mahsul alamayacağını ve zararının 200 bin lira olduğunu söyledi. 

“Yüreğim parçalandı”

Kurt, bir asmanın 3 yıl sonunda üzüm vermeye başladığına dikkati çekerek, “Maddiyatı geçtim, 10 yıllık emeğim boşa gitti. Bu olayın teknik yönden incelenip, suçlunun bulunmasını istiyorum. Kimseye bir kötülük yapmadım. Kim neden böyle bir şey yapar, anlamış değilim. Bağımın halini görünce yüreğim parçalandı.” diye konuştu. 

Kurt, yaptırdığı tarım sigortasının bu tür bir olayda yaşanan zararı kapsamadığını da sözlerine ekledi. 

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Cumhurbaşkanı Erdoğan bedelli askerlik açıklaması
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x