16 Ülkeden 250’e Yakın Banknot ve Madeni Para Topladı

Manisa'nın Demirci ilçesinde 35 yıldır fotoğrafçılık yapan 58 yaşındaki Ali Özkahraman, ilçenin tarihine ışık tutan fotoğraf arşivinin yanı sıra koleksiyon merakıyla da tanınıyor.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
05 Ekim 2020 - 17:34
Manisa haber | Ekonomi Genel | Demirci haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Ali Özkahraman, Hacı Hasan Mahallesi’ndeki stüdyosunda mesleğini büyük titizlikle sürdürüyor.

Manisalı fotoğrafçıya gelenler para, pul ve otobüs bileti koleksiyonuna hayran kalıyor

Babadan kalma stüdyoya gelenler, Özkahraman’ın yıllarca biriktirdiği para, pul ve otobüs bileti koleksiyonunu inceleme şansı buluyor.

Demirci tarihine ilişkin fotoğraflardan oluşan “Demirci Cumhuriyeti” ismini verdiği kitabını 2013’te çıkaran Özkahraman, 1930’lu yıllara dair fotoğrafların bulunduğu bir albüm kitap daha çıkarmaya hazırlanıyor.

Banknot, madeni para, pul ve biletlerinin de koleksiyonuna sahip

Ali Özkahraman, koleksiyonculuğa lise yıllarında merak sardığını söyledi.

O yıllarda pek çok kişinin pul, kartpostal, kibrit kutusu biriktirdiğini belirten Özkahraman, koleksiyonculuğa merakının hiçbir zaman kaybolmadığını anlattı.

Koleksiyonuna arkadaşlarının da katkıda bulunduğunu aktaran Özkahraman, 16 ülkeden 250’e yakın banknot ve madeni para koleksiyonuna sahip olduğunu, ayrıca pul ve biletlerin de arşivinde yer aldığını ifade etti.

Tarihe her zaman meraklı olduğunu dile getiren Özkahraman, “Koleksiyonu gören çoğu kimse ‘Zamanında bu parayı kullanmıştım’ diyor. Yaşım el verdikçe koleksiyonu büyütmeye gayret edeceğim ve çocuklarımıza hatıra, bir anı kalması için bırakacağım.” diye konuştu.

16 Ülkeden 250’e Yakın Banknot Ve Madeni Para Topladı 16 Ülkeden 250’e Yakın Banknot Ve Madeni Para Topladı 16 Ülkeden 250’e Yakın Banknot Ve Madeni Para Topladı 16 Ülkeden 250’e Yakın Banknot Ve Madeni Para Topladı 16 Ülkeden 250’e Yakın Banknot Ve Madeni Para Topladı 16 Ülkeden 250’e Yakın Banknot Ve Madeni Para Topladı 16 Ülkeden 250’e Yakın Banknot Ve Madeni Para Topladı 16 Ülkeden 250’e Yakın Banknot Ve Madeni Para Topladı 16 Ülkeden 250’e Yakın Banknot Ve Madeni Para Topladı

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Akhisarlı Tarım Üreticilerine Ata tohumu ’Karakılçık’ Buğdayı Ücretsiz Verilecek
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x