29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97’nci Yıl Dönümü Kutlu Olsun!

Manisa’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıl dönümü kutlamaları, tüm Türkiye'de olduğu gibi düzenlenen çelenk sunma töreniyle başladı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
28 Ekim 2020 - 17:27
Manisa haber | Gündem

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Türkiye’de virüs nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle kutlamalara kısıtlama getirildi. Bakanlık tarafından 81 il valiliğine gönderilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na ilişkin genelgede, “Vali/Kaymakam tarafından onaylanan tören ve kutlama programı dışında başkaca bir kurum/kuruluş tarafından program düzenlenmesine müsaade edilmeyecek” ifadelerine yer verildi.
Genelgede, tören ve kutlamaların temizlik, maske ve fiziki mesafe kurallarına uygun gerçekleştirilmesi; Covid-19’a ilişkin tüm tedbirlerin uygulanması; tören ve kutlamalara katılacak katılımcı sayısının sınırlandırılması; 28 Ekim’de gerçekleştirilecek çelenk sunma törenlerinin kamu kurum ve kuruluşları ile Meclis’te grubu bulunan siyasi parti temsilcileri, şehit ve gazi dernekleri temsilcilerinden oluşan sınırlı sayıda katılımcıyla gerçekleştirilmesi ve tebrik kabullerinin açık alanda ve büyükşehirlerde 60, diğer illerde 40 kişiyi geçmeyecek şekilde sınırlı sayıda katılımcıyla gerçekleştirilmesi gerektiği vurgulandı.

‘da da bu genelge kapsamında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları dolayısıyla Şehzadeler ilçesi Cumhuriyet Meydanı Milli Egemenlik ve Atatürk Anıtı’nda kısıtlı bir katılımla çelenk sunma töreni düzenlendi.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa Şehir Hastanesinde Bir Garip Olay!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x