4 Kişi Karda Mahsur Kaldıkları Yerden Kurtarıldı

Akhisar Belediyesi İlçenin kırsal kesimlerine 4 gündür yoğun bir şekilde yağan karla mücadele ediyor. İlçenin kırsal mahallelerinde yaşayan vatandaşların kar yağışından sonra yüksek kesimlerdeki evlerinde veya hayvancılık yaptıkları yerlerde mahsur kaldı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
09 Ocak 2020 - 13:06
Manisa haber | Asayiş Çevre | Akhisar haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.


genelinde etkisinin gösteren yoğu kar yağışı nedeniyle bir çok kırsal mahallenin karayolları karla kapandı. Başata Büyükşehir ve İlçe belediyelerinin yoğun bir şekilde yüksek kesimlere yağan kar ile 4 gündür mücadele veriyor. Geçtiğimiz günlerde Spil Dağı Milli Parkına kar keyfe yapmak isteyen bir aile 2 gün boyunca mahsur kalmıştı. Yine bir başka mahsur kalma olayı da, Manisa’nın Alaşehir İlçesine bağlı Sıdan Yaylasında 4 gündür mahsur kalan kişilere ulaşıldı.

4 gündür karda mahsur kalmışlardı

Kocakağan ile Sağrakçı Mahallesi arasında bulunan Sıdan Yaylasın da yaşayan 2 haneden toplam 4 kişi yoğun bir şekilde yağan kar nedeniyle mahsur kaldı. Kendi imkanlarıyla kurtulamayan 4 kişi, Sağrakçı Muhtarı Mesut Atasoy’a haber verdi. Sağrakçı Muhtarı Atasoy, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’ya durumu bildirdi. Bunun üzerine Başkan Dutlulu, tarafından Akhisar Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı ekipleri buraya yönlendirdi. Yer yer kar kalınlığının 2 metreyi bulduğu yaylada, Akhisar Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekiplerinin uzun süren çalışmaları sayesinde yol açılarak 4 kişi mahsur kaldıkları yerden kurtarıldı. Ekiplerin 4 günlük yoğun mesaisi sayesinde Hanpaşa, İsaca, Sağrakçı, Kocakağan ve Dağdere mahallelerinde toplamda ekipler 50 kilometreyi bulan karla kaplı kırsal yollarını temizleyerek açtı.

Kar yağışı nedeniyle Akhisar İlçesine bağlı 5 mahallenin kapanan 50 kilometreye yakın kardan kapanan arazi yollarının ekipler tarafından uzun uğraşlar sonucunda açıldığını bildiren, Karla Mücadele Ekibi sorumlusu Atakan Yerlikaya, her hangi bir olumsuzluğun olmadığını ve yaşanması muhtemel olumsuzluklara karşıda ekiplerin hazır olduğunu bildirdi.

Son güncelleme tarihi : 9 Ocak 2020 13:11

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Kamyon ile Çarpışan Otomobil Takla Attı: 3 Yaralı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x