5 Yıldır Düzenlenmeyen Akhisar Alışveriş Festivalinin Tarihi Açıklandı!

Akhisar'da ekonomik kriz içinde olan esnafın yüzünü güldürmek ve vatandaşların uygun fiyatlı alışveriş yapmaları için 5 yıldır yapılmayan Akhisar Alışveriş Festivali, Başkan Besim Dutlulu tarafından 23-26 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
18 Ocak 2020 - 17:18
Manisa haber | Ekonomi Gündem | Akhisar haber

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

‘nın Akhisar İlçesinde 5 yıldır düzenlenmeyen ve ülkenin ekonomik açından zor günlerden geçtiği bu dönemde esnafın yüzünü güldürmek ve vatandaşlara uygun fiyatlı ürünler almalarına imkan sağlayacak olan, Akhisar Alışveriş Festivali yeniden düzenlenecek. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katıldığı bir toplantı ile düzenlenecek olan alışveriş festivalinin içeriğinin tanıtımı yapıldı.

Akhisar Belediyesi Encümen Salonu’nda yapılan tanıtım toplantısında, Başkan Dutlulu ve sivil toplum kuruluşları yetkililerinin katılımıyla 23-26 Ocak 2020 tarihleri arasında yapılacak olan Akhisar Alışveriş Festivali’nin tanıtımı yapıldı. Esnafın ve vatandaşların ekonomik açıdan zor günlerden geçirdiği şu dönemde, hem Akhisarlı esnafları hemde Akhisarlı, çevre il ve ilçelerden gelecek olan vatandaşların yüzlerini güldürecek, indirimli ürünler alacağı bir festival olduğunu belirten Başkan Dutlulu, festival sonunda Akhisar Belediyesi önü Milli Egemenlik Meydanı’nda Ece Seçkin konserinin saat 18:00’da başlayacağını söyledi.

Akhisar Alışveriş Festivali 23-26 Ocak 2020 tarihleri arasında yapılacak

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu düzenlenecek olan festival için açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada, Akhisar’da ekonominin canlandırılması için yıllar önce başlatılan fakat 5 yıldır düzenlemeyen, alışveriş festivalinin esnafların ve odaların katkıları ve Alaşehirli vatandaşların desteği ile başlayacağını, kepenk kapatma noktasına gelen esnaflardan, alım gücü zayıflayan vatandaşların indirimli ürünler almasıyla, esnafa katkı sağlamış ve vatandaşların memnun etmiş olacaklarını, bu sayede ekonomiyi canlandırmak için Akhisar Alışveriş Festivali’ni tekrardan başlatma kararı aldıklarını belirtti.

Düzenlenecek olan alışveriş festivaline sadece Akhisarlı vatandaşları değil, tüm çevre il ve ilçelerdeki vatandaşların katılmaları için, buralara davetiye yolladıklarını, orada bulunan vatandaşlarında Akhisar’daki indirimli ürünlerden faydalanmalarını hedeflediklerini, bu sayede kentin tanıtımına, turistlik potansiyelini geliştirmeyi istediklerini, bunun gibi organizasyonların kente hareketlilik kazandıracağını söyledi

Başkan Dutlulu, bu festival için sosyal medya hesapları açtıklarını, tanıtımların buralardan yapılacağını, basın yolu ile de vatandaşları bilgilendireceklerini, festival için kitapçık oluşturduklarını bunun da dağıtımın yapılacağını, fetvialin 23 Ocak Perşembe günü saat 14:00’da düzenlenecek olan kortej yürüyüşü ile başlayacağını ve 26 Ocak saat 18:00’da Ece Seçkin konseri ile son bulacağını belirtti.

Kimler Neler Demiş?

Manisa’da Narkotimler Uyuşturucuyla Mücadeleye Devam Ediyor!