81 İlde Eş Zamanlı Korona Virüs Denetimi Yapılacak!

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Covid- 19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler” konulu genelge gönderdi. Türkiye genelinde 22 Temmuz Çarşamba günü (yarın) valilerin yönetimi ve koordinasyonunda ‘Covid-19 Tedbirleri Denetimi’ yapılacak.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
21 Temmuz 2020 - 23:58
Manisa haber | Asayiş Genel Sağlık

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Covid- 19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler” konulu genelge gönderdi.

Genelgede, kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının, belirtilen yaptırım ve tedbirler çerçevesinde denetleneceği belirtildi.

Tüm kamu, kurum ve işletmelerde denetim yapılacak

Daha önce illere gönderilen genelgeler çerçevesinde belirtilen; ticari taksiler, pazar yerleri, sosyete pazarları, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, camiler, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, sahil bantları, dernek lokalleri, düğün ve nikah yapılan yerler, internet kafe ve elektronik oyun yerleri, berber, kuaför, güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, park, piknik alanları ören yerleri, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, SPA ve spor merkezleri ile sinema, tiyatro ve diğer kültürel aktivite yerleri, lunapark ve tematik parklarda, valilerin yönetim ve koordinasyonunda tüm illerde 22 Temmuz Çarşamba günü denetimler icra edilecek.

Toplu ulaşım araçları ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlarda

Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nce, başta şehir içi ya da şehirlerarası toplu ulaşım araçları olmak üzere, vatandaşların toplu olarak bulunduğu halka açık park, bahçe, meydan, cadde, sokak ve benzeri yerlerde gerekli planlama ve hazırlıklar yapılacak.

81 İlde Eş Zamanlı <b srcset= Virüs Denetimi Yapılacak!” width=”850″ height=”477″ /> 81 İlde Eş Zamanlı Korona Virüs Denetimi Yapılacak! 81 İlde Eş Zamanlı Korona Virüs Denetimi Yapılacak! 81 İlde Eş Zamanlı Korona Virüs Denetimi Yapılacak!

 

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Kocasından Şiddet Gördüğünü İddia Eden Yaşlı Kadın Polise Sığındı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x