Afrin Gazisinin ismi parka verildi

Zeytin Dalı harekatında mayına basması sonucu 2 ayağını kaybeden Uzman Çavuş Yunus Emre IŞIK'ın ismi parka verildi.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
03 Ocak 2020 - 19:21
Manisa haber | Çevre Gündem | Akhisar haber

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Akhisar Belediyesi geçtiğimiz 2019 yılında 6 parkı hizmete açmıştı. Açılışı yapılan bu parklardan bir tanesini engelli kişiler için özel olarak tasarlayan Akhisar Belediyesi, bu parka Zeytin Dalı Harekatında gazi olan Yunus Emre Işık’ın adını verdi.

Mayına basarak iki ayağını kaybetmişti…

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu tarafından Daha Yeşil Bir Kent sloganı ile harekete geçen Park Bahçeler Müdürlüğü çalışanları , Akhisar ilçesinin Atatürk Mahallesi, Efendi Mahallesi, Muştular Mahallesi, Gökçekler Mahallesi, Hüriiyet Mahallesi ve Sünnetçiler Mahallesi’ne park alanları kazandırarak 6 parkı hizmete açtı. Hizmete giren bu parklar hem spor yapmak isteyenlere hem de oyun oynamak isteyen çocuklara hitap ediyor. Bu parklardan Hürriyet Mahallesindeki park ise fiziksel engelliler için özel olarak tasarlandı. 2019 yılının son meclis toplantısında Belediye Başkanı Besim Dutlulu bu parka Terörle mücadele için Zeytin Dalı Harekatına Katılan ve Afrinde mayına basarak 2 ayağını kaybeden Akhisarlı Uzm. Çav. Yunus Emre IŞIK’ın ismi verildiğini açıkladı.

İlgili haber Afrin Gazisi Yunus Emre Işık’a rozet

Son güncelleme tarihi : 3 Ocak 2020 19:37

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Yunanistan’da Esaret Altında Öğrendiği Çancılığı Manisa’dan İhraç Ediyorlar…