Ak Parti Eski Manisa Milletvekili Bülent Arınç ve Eşi Korona Virüse Yakalandı!

Eski TBMM Başkanı, AKP Manisa Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç ve eşinin korona virüsü test sonuçları pozitif çıktı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
10 Eylül 2020 - 15:23
Manisa haber | Gündem Politika Sağlık

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Eski TBMM Başkanı, AKP Manisa Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, kendisinin ve eşinin korona virüsüne yakalandığını açıkladı. Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Arınç, şu ifadeleri kullandı:

Bugün eşim ve benim korona virüs şüphesiyle hastane ortamında yapılan tetkiklerimiz neticesinde, test sonuçlarımızın pozitif olduğunu öğrendik.

Sağlık durumumuz şu an hamdolsun iyidir. Tedavimiz bu aşamada doktor gözetiminde evde devam edecektir. Dualarınıza ve iyi dileklerinize ihtiyacımız var.

Bizler de bu ve benzeri hastalıklara maruz kalan tüm dostlarımıza ve milletimizin her bir ferdine Rabbimizden acil şifalar dileriz.

Bülent Arınç Kimdir? Tahsili Nedir?

Bülent Arınç, 25 Mayıs 1948’de Bursa’da doğdu. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Ayşe Sevdiye’dir.

Avukat; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

Serbest avukatlık yaptı. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi oldu.

20, 21, 22 ve 23. Dönemde Manisa Milletvekili seçildi. 22. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olarak görev yaptı.
23. Dönemde Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Türk Grubu Başkanı oldu. Bu görevi esnasında, 60. Hükümette Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı görevine atandı.

61. Hükümette Başbakan Yardımcısı oldu.

İyi düzeyde İngilizce bilen Arınç, evli ve 2 çocuk babasıdır.

0 0 votes
Haberi Puanla
1 Yorum
Önce eskiler
Önce yeniler En popüler yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Çok ta tin tin

Manisa’da Hayvan Çiftliğinin Saman Deposunda Yangın Çıktı!