Akgedik’te Evler Hak Sahiplerine Teslim Edilmeye Başlandı

Yunusemre Belediyesi’nin konut sorununa neşter vuran 5 bin 500 Konutluk Akgedik Yunuskent Projesi’nde 748 konuttan oluşan 2. etabın ilk kısmında teslim süreci başladı.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
23 Haziran 2020 - 01:21
Manisa haber | Ekonomi Genel Gündem | Yunusemre haber

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Yunusemre Belediyesi’nin Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ortaklığıyla hayata geçirdiği 5 bin 500 Konutluk Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesi’nin 2. etabının ilk kısmında evler hak sahiplerine teslim edilmeye başladı.

TOKİ Akgedik Yunuskent konutlarının hak sahiplerine teslim süreci başladı

Teslim öncesinde hak sahiplerinin herhangi bir sıkıntı yaşamaması adına site yönetimi oluşturuldu. 22 Haziran Pazartesi (bugün) başlayan süreç 24 Temmuz Cuma günü sona erecek. İlan edilen program dahilinde hak sahibi belirlenenler günde önce banka, daha sonra site yönetimiyle görüşecek.

Ardından TOKİ heyeti ile birlikte kendi dairesini gezerek kabul formunu dolduracak. Dairede herhangi bir eksikliğin bulunması durumunda eksiklik giderildikten sonra anahtarlarını teslim alacak. Herhangi bir nedenle sözleşme imzalamaya gelmeyen hak sahiplerine telafi süresi tanınacak.

Evlerini teslim aldılar

Sürecin ilk gününde sözleşme imzalayan hak sahipleri evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Hak sahiplerinden Mert Kölmök duygularını, “Ev sahibi olmak umuduyla TOKİ’ye başvurduk. Kurada ismimiz çıktı. Çok şükür evimiz tamamlandı. Evler çok güzel. Geldik ve gördük. Çok teşekkür ederiz” derken; Halil İçyer ise şunları söyledi: “Başvurumuzu yaptıktan sonra çok şükür ev sahibi olduk. Teslim alıyoruz bugün. Çok sevinçliyiz. Allah emeği geçenlerden razı olsun.”

İlgili haber Manisalıların Merakla Beklediği Akgedik Yunuskent 2. Etapta Kuraları Çekildi

İlgili haber Akgedik’te İnşa Edilecek 350 Konutun Kurası Ankara’da Çekildi

İlgili haber TOKİ Canlı Yayında 215 Konutun Hak Sahiplerini Belirleyecek

İlgili haber Manisa'da TOKİ Satışa Sunduğu Konutlarda Karar Değiştirdi!

İlgili haber Manisa'da TOKİ Evler İçin 2 Gün Öncesinden Banka Kuyruğuna Girdiler

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İstanbul’da Kuvvetli Sağanak Yağış, Sel ve Fırtına Hayatı Felç Etti!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x