Akhisar’da Gönüllü Vatandaşlar 100 Bin Maske Üretimine Yapacak

Manisa’nın Akhisar ilçesinde gönüllü işçiler, dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını ile mücadeleye katkı sunmak amacıyla Akhisar Belediyesi işbirliğiyle 100 bin tıbbi maske üretimine başladı.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

’nın Akhisar ilçesinde gönüllü işçiler bir tekstil fabrikasında hiçbir ücret talep etmeden Akhisar Belediyesi tarafından alınan tıbbi maskelik kumaşı dikmek için dikiş makinelerinin başına geçti. Sağlık çalışanları başta olmak üzere, Akhisar Belediyesi personelleri ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz dağıtılmak üzere 100 bin adet tıbbi maske üretimi devam ediyor.

Tekstil firması ücretsiz maske kumaşı verdi, gönüllüler maskeyi dikmeye başladı

Gönüllü emekçileri ziyaret eden Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar’da halk ile başlatılan dayanışmanın her geçen gün büyüdüğüne vurgu yaparak zor günlerin birlik ve beraberlik ile aşılacağını söyledi.

Tamamen gönüllük esası gözetilerek maskelerin üretildiğini belirten Başkan Dutlulu, “Ülke olarak zor günler geçiriyoruz. Ama bu zor günleri, hiçbir ücret talep etmeden tamamen gönüllülük esasıyla çalışan, mücadele eden ve üreten sizin gibi emekçilerimizin gösterdiği dayanışma örneği ile aşacağız.

Akhisar’da üretilen maskeler sağlık çalışanlarına ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtılacak

Akhisar Belediyesi olarak, aldığımız 100.000 adet tıbbi maskelik kumaşı işleyerek, sağlık emekçilerimize ve halkımıza dağıtılması için üreten siz değerli hemşerilerime çok teşekkür ediyorum. Üretilen bu maskeler, hastanede steril edildikten sonra Akhisar’daki sağlık çalışanlarımıza, gece gündüz çalışan belediye çalışanlarımıza ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtılacak.

Bu korona virüs tehdidine karşı, TYH Tekstil’deki gibi emekçilerimizin göstermiş olduğu mücadele, dayanışma ve duyarlılık karşısında duygulanmamak elde değil. Sizlerle gurur duyuyor ve hepinizi yürekten alkışlıyorum. İyi ki varsınız. Bu zor günleri hep birlikte mücadele ederek aşacağız” dedi.

İlgili haber Manisa CBÜ'de Covid-19 PCR Testi Yapılmaya Başlanacak

İlgili haber Manisa Valiliğinden 1000TL'lik Yardıma İlişkin Açıklama

İlgili haber Turgutlu'da Tenekede Ateş Yakma Kavgası Kanlı Bitti!

İlgili haber Sağlık Bakanı Koca Korana Virüsten Ölen ve Vaka Sayısını Açıkladı

İlgili haber Türkiye'de İllere Göre Korona Virüs Vaka ve Ölü Sayısı

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’nın Kırmızı Altınının Hasat Zamanı Yaklaştı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x