Akhisar’da Kaçak Kazı Yapan 4 Defineci Kıskıvrak Yakalandı

Manisa'nın Akhisar İlçesinde kaçak kazı yapan 4 kişi kazı yaptıkları aletler ile beraber kıskıvrak suçüstü yakalandı.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
15 Şubat 2020 - 22:20
Manisa haber | Asayiş Genel | Akhisar haber

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

Olay Akhisar’ın Yenidoğan Mahallesi Keklik Tepe mevkinde meydana geldi.

Alınan bilgilere göre, Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığına gelen bir ihbarı değerlendiren ekipler, kent merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Yenidoğan Mahallesi Keklik Tepe mevkinde bugün saat 16.00 sıralarında 6 metre kazdığı alanda suç aletleri ile birlikte 4 şüpheliyi olay yerinde kıskıvrak suçüstü yakaladı.

Defineciler serbest bırakıldı

Suçüstü yakalanan şüpheliler A.E. (35), H.İ.Ç. (52), H.K. (54) ve O.A. (57) 2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa muhalefetten dolayı gözaltına alındı.

Kaçak kazı yapılan yerde, 1 adet jeneratör, 1 adet hilti, 1 adet fener, 2 adet merdiven, 1 adet kürek, 1 adet kova ve muhtelif elektrik kablosu suç aleti ele geçirildiği bildirildi.

Kazı alanında 1 buçuk metre genişliğinde ve 6 metre derinliğinde çukur tespit edilirken, şüpheliler ifadelerinin alınmalarını müteakip nöbetçi savcının talimatıyla serbest bırakıldı. Olayla ilgili olarak adli tahkikata başlanıldığı bildirildi.

Kimler Neler Demiş?

Manisa İl Genç Girişimciler Kurulu, TOBB’un İmza Törenine Katıldı