Akhisar’da Zabıta Ekipleri Usulsüz Parka Ceza Yağdırdı

Manisa Büyükşehir Belediyesi trafik zabıta ekipleri tarafından Akhisar’da yapılan kontrollerde, araçlarını usulsüz olarak park yapan, yayaların yoğun kullandığı kaldırımları, engelli rampalarını ve toplu taşıma duraklarını işgal eden 86 araç sürücüne cezai işlem uyguladı.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
19 Şubat 2020 - 16:42
Manisa haber | Asayiş Ekonomi | Akhisar haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Büyükşehir Belediyesi, cadde ve sokaklarda usulsüz park eden sürücülerine yönelik denetimlerini sürdürüyor.

Bu kapsamda Akhisar ilçesinde denetimlerini sürdüren Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, yayaların yoğun kullandığı kaldırımları, engelli rampalarını ve toplu taşıma duraklarını işgal eden 86 araç sürücüne cezai işlem uyguladı.

Vatandaşların bu konuda daha duyarlı ve dikkatli olmasını rica eden Ulaşım Dairesi Başkanı Hüseyin Üstün, “Trafik güvenliğini sağlayabilmek amacıyla daire başkanlığına bağlı ekiplerimiz denetimlerine devam ediyor.

Akhisar kurallara uymayan sürücülere ceza yazıldı

Bu kapsamda Akhisar ilçemizde cadde ve sokaklarda yaptığımız denetimlerde korsan taşımacılık yapan 1 araç trafikten men edildi. Güzergah dışı taşımacılık yapan 1 araç sahibine ise cezai işlem uygulandı.

Bunun yanı sıra usulsüz park ederek, hem yayaların hem de sürücülerin sürüş güvenliğini olumsuz yönde etkileyen 86 araç sahibine ise 5326 Sayılı Kabahatler Kanununa göre cezai işlem uygulandı.

Bu konuda vatandaşlarımızın daha dikkatli ve sağduyulu olmalarını rica ediyorum” dedi

İlgili haber Manisa'da Aracını Usulsüz Park Edenlere Ceza Yağdı!

Kimler Neler Demiş?

Manisa’da 5.6’lık Depremin Ardından 3 Bin 774 Deprem Oldu