Akhisar’daki Depremin Ardından Vatandaşlar Sokaklarda!

Manisa'nın Akhisar İlçesi Musalar Mahallesi olan 5.4'lük depremin ardından, vatandaşlarda büyük bir panik yaşandı.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
23 Ocak 2020 - 00:28
Manisa haber | Asayiş Gündem | Akhisar haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Depremin ardından evlerinden sokaklara çıkan vatandaşların, yaşadıkları panik nedeniyle çok korktukları için evlerine tekrardan giremedikleri, deprem sonrası artçı sarsıntıların devam etmesi nedeniyle vatandaşların evlerine giremedikleri gelen bilgiler arasında.

Depremin şiddetti olması nedeniyle vatandaşlar bir anda kendilerini sokaklara ve caddelere attı. Depremin ilk etkilerinin sokaklarda geçmesini bekleyen vatandaşlar, evlerinden aldıkları, battaniyelerle, yorganlarla soğuktan korunmaya çalışıyorlar. Akhisar merkez, Musalar Mahallesi başta olmak üzere çevre ilçe ve illerde de şiddetli bir şekilde hissedilen depremin, buralarda yaşayan vatandaşlar arasında da panik yarattığı bildirildi.

Akhisar’a bağlı Musalar Mahallesinde bazı metruk evlerin yıkıldığı bilgisi alınırken, başta Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Valisi Ahmet Deniz  ve Garnizon Komutanı burada vatandaşlarla konuşarak bilgiler almaya başladı. Manisa Valisi ilk gelen bilgilere göre depremde her hangi bir can kaybı veya yaralı olmadığını, ancak metruk binaların yıkıldığı yönünde haberlerin geldiğini ifade etti.

Mahalle Muhtarı Nurettin Yıldız ise, yetkililerin buraya geldiğini, gerekli bilgileri kendilerine verdiklerini, Mahalle halkının bu kesinlikle evlerine girmeyeceklerini, AFAD tarafından kendilerine çadırlar kurulacağını ve bunun için ekiplerin yola çıktığı belirtti.

 

Son güncelleme tarihi : 23 Ocak 2020 03:27

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Kamyon ile Çarpışan Otomobil Takla Attı: 3 Yaralı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x