Alaşehir Belediye Başkanı Öküzcüoğlu’ndan Yeni Bayrak Açıklaması…

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde dün gece Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla caddelere asılan bin metrelik Türk bayrağı ipinin koparak yere düşmesi ve o esnada park halindeki bir aracın bayrağın üzerinden geçmesi tepkiye neden oldu. Ekipler tarafından yere düşen bayraklar anında toplanırken, o anların sosyal medyada paylaşılması tepkiye neden oldu. Valilik soruşturma başlatırken, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu ise, "Bayrak asma çalışmaları esnasında, bayrak ipi kopmuş ve bayraklar yere düşmüş. Kısa sürede bayraklar toplandı. Ancak bu esnada densiz, kendini bilmezin birisi park halindeki otomobiliyle, bayrakların üzerinden hareket etmiştir. Bu davranış affedilir bir davranış değildir. Bayrağa yapılan bu saygısızlığı kınıyorum." dedi.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
28 Ekim 2020 - 13:57
Manisa haber | Gündem Politika | Alaşehir haber

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

Alaşehir Belediyesi cumhuriyetin 97. yıl dönümü nedeniyle ilçeyi bayraklarla donattı. Sevgi yolları süslenirken, İstiklal Caddesi de Atatürk posteri ve Türk Bayrağı’nın bulunduğu 1000 metre uzunluğunda bayrakla süsledi.


1000 metre uzunluğundaki bayrağın ipi optu

Dün gece bayrakların asılma çalışması esnasında, ipin kopması sonucu bayrakların yere düşmesi üzerine görevliler kısa bir sürede bayrakları yerden kaldırdı. Bayrakların toplanması esnasında park halindeki bir otomobilin, yerinden hareket ederek, bayrağın üzerinden geçmesi ve o anların fotoğraflanarak sosyal medyada ’Alaşehir Belediyesi bayrakları yere serdi’ şeklinde algı oluşturulmaya çalışılmasına ise tepki yağdı. Valiliği de konu hakkında soruşturma başlattı.

“Kimse bizim bayrak sevgimizi, Atatürk sevgimizi sınamasın”

Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, “Cumuhuriyetimizin kuruluş yıl dönümü nedeniyle şehrimizi bayraklarla süslüyoruz. İnşallah bayramımızı da en güzel şekilde kutlayacağız. Sosyal medya üzerinden yapılan eleştirileri değerlendirerek kimse bizim bayrak sevgimizi, Atatürk sevgimizi sınamasın. Biz Atatürk çocuğuyuz, bayrağımızı da çok severiz.

“Bayrağa yapılan bu saygısızlığı kınıyorum”

Bayrak ipinin uzunluğu bin metre, personelimiz bayrak asma çalışmaları esnasında, bayrak ipi kopmuş ve bayraklar yere düşmüş. Kısa sürede bayraklar toplanmışlar. Ancak bu esnada densiz, kendini bilmezin birisi park halindeki otomobiliyle, bayrakların üzerinden hareket etmiştir. Bu davranış affedilir bir davranış değildir. Bayrağa yapılan bu saygısızlığı kınıyorum. Sosyal medya üzerinden yapılan karalama paylaşımlarını da vatandaşlarımızın taktirine bırakıyorum.” dedi.

Valilik soruşturma başlattı

Öte yandan Manisa Valiliği sosyal medya üzerinden paylaşılan fotoğraflar ve yapılan haberlerle ilgili bir yazılı açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “Basın yayın organlarında yer alan Alaşehir ilçemizde şanlı bayrağımızın ve Atatürk posterlerinin yere serildiği ve üzerinden araç geçtiğine dair görüntülerle ilgili olarak; olayın meydana gelmesinde ihmal ya da kusuru bulunanlarla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Alaşehir’de Bayrak üzerinden Geçen Araca Soruşturma Alaşehir’de Bayrak üzerinden Geçen Araca Soruşturma Alaşehir’de Bayrak üzerinden Geçen Araca Soruşturma Alaşehir’de Bayrak üzerinden Geçen Araca Soruşturma Alaşehir’de Bayrak üzerinden Geçen Araca Soruşturma Alaşehir’de Bayrak üzerinden Geçen Araca Soruşturma Alaşehir’de Bayrak üzerinden Geçen Araca Soruşturma

Manisa’da Atatürk ve Türk Bayrağının Yere Serilmesine Soruşturma Açıldı!

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa Şehir Hastanesinde Bir Garip Olay!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x