Alaşehir Stadyumuna 480 Kişilik İlave Tribün Yapılacak

Covid 19 salgını nedeni ile daha önce yapılamayan ve ertelenen Alaşehir Şehir Stadyum ihalesinin yapılarak onaylandığı bildirildi.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
30 Nisan 2020 - 21:30
Manisa haber | Ekonomi Genel Spor | Alaşehir haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Alaşehir şehir stadının çevre düzenlemesi, soyunma odalarının yenilenmesi, sahanın çimlerinin yenilenmesi ve 480 kişilik ilave tribün yapılmasıyla ilgili ihale sözleşmesi imzalandı. 20 Mart 2020 tarihinde yapılan ihale, kesinleşerek sözleşmesi imzalandı. Sözleşme kapsamında ihaleyi alan firma yaklaşık maliyeti 3 milyon 12 bin 108 TL olan işi 170 günde tamamlayacak.

Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun, “İlçemizin spor etkinliklerinin yapıldığı stadyumumuzun bakıma ihtiyacı vardı. Bakımının yapılabilmesi için bize düşen resmi girişimlerimizi tamamlayarak, ilgili kurumlara bildirmiştik. Daha önce ihale tarihi belirlenmişti ancak 19 salgını nedeni yapılamayan ihale şu an tamamlandı. İş bittiğinde ilçemize yakışan bir spor tesisini halkımızın kullanımına sunacağız. Yüklenici Marma Bilişim Gıda Teks. İnşaat A.Ş.’ne yer teslimi yapıldı. Bizlere verdiği desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Muharrem Kasapoğlu, Sayın Valimiz ve milletvekillerimize teşekkür ederim. Alaşehirimize hayırlı olsun.” dedi.

AK Parti Alaşehir İlçe Başkanı Yaşar Demirel de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Alaşehirimize hayırlı olsun. Emeği geçen başta Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu olmak üzere sayın Alaşehir İlçe Kaymakamımıza Spor İl Müdürümüze, Alaşehir İlçe Spor Müdürümüze teşekkür ederim.” diye konuştu.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Çiftçilere Korona Virüse Karşı Alınması Gereken Tedbirler Anlatıldı
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x