Alaşehir’de Dolandırıcılar Yine Üzüm Üreticisini Hedef Aldı!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde üzümünü satan bir üretici dolandırılacağını anlayınca Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu’ndan yardım istedi. Daha önce de benzer bir vakada üreticiyi dolandırılmaktan kurtaran Başkan Öküzcüoğlu zabıta ekiplerini olay yerine gönderdi. Zabıtayı karşılarında gören dolandırıcılar 15 ton üzümü bırakarak kayıplara karıştı. kamyona yüklenen üzümler ise başka bir alıcıya satılarak üreticinin mağduriyeti giderildi.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
16 Eylül 2020 - 19:14
Manisa haber | Asayiş Ekonomi Gündem | Alaşehir haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Manisa’nın Alaşehir ilçesi Subaşı Mahallesi’nde yaşayan üretici Zeliha Baştürk peşin satış olarak anlaştığı üzüm parasını alamayınca bağından kesilen 15 ton üzümün yüklendiği kamyonun kantardan inmesine izin vermedi.

Üzüm üreticisi kadın dolandırılacağını son anda anladı

Üzüm üreticisi kadın, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu’ndan yardım istedi. Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, zabıta ekiplerini olay yerine gönderdi. Üç kişi olan üzüm alıcıları zabıta ekiplerini görünce olay yerinden araçlarına binerek, kaçtı.

Başkan Öküzcüoğlu devreye girdi 15 ton üzüm başka alıcıya satıldı

Üzüm yüklü kamyonu kantardan çıkarmayan Zeliha Baştürk, Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu’nun yardımıyla bir yıllık emeğinin karşılığı olan 15 ton çekirdeksiz sultaniye sofralık üzümü başka bir üzüm alıcısına peşin olarak sattı.

Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu zabıtaları gönderdi

Üzüm üreticisi Zeliha Baştürk, “Üzüm alıcıları ile peşin satış olarak anlaştık. Kantara girdikten sonra, kantarda paramı vereceklerdi. Kamyon kantardan yola çıkmak için hazırlanırken, ben paramı istedim. Ancak paranın 20 bin TL’sini şimdi, kalan 25 bin TL’yi daha sonra vereceklerini söylediler. Bende kabul etmedim, çünkü kantarda paramı vereceklerdi, öyle anlaşmıştık.

Paramı almadan kamyonu, kantardan çıkarmam dedim, hemen belediye başkanı Ahmet Öküzcüoğlu’na telefon ederek, yardım istedim. Ahmet Öküzcüoğlu, hemen zabıtaları göndereceğini, kamyonu bırakmamamı istedi. Zabıtalar geldi. Üzüm alan kişiler, karşılarında zabıtaları görünce, buradan kaçtılar. Başkanımızın yardımlarıyla, üzümleri başka bir alıcıya sattım. Başkanımızdan Allah razı olsun” dedi.

Geçtiğimiz ay da bir üretici 23 ton üzümünü yine Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu’nun devreye girmesiyle kurtarmıştı.

İlgili haber Alaşehir'de 23 Ton Üzümü Dolandırıcıların Elinden Zabıta Kurtardı

5 1 vote
Haberi Puanla
1 Yorum
Önce eskiler
Önce yeniler En popüler yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Sayın Başkanım Alaşehir Tepeköy mahallesinin evlerde akan su içme şebekelerinden kum ve çamur akıyor. Evlerde kullanılan çamaşır makinaları, BULAŞIK MAKİNALARI, su arıtma cihazları ve güneş enerji kazanları çalışamaz duruma geldi. Sağlığımızdan endişe duyar hale geldik.
Sevgili Başkanım ne olur buraya gelerek ne durumdayız bir görmenizi tavsiye ediyorum.
Ben ve komşularim su sayacından eve girmeden önce filitre taktırdım ama gün içinde defâlarca söküp temizlemekten gınâ geldi artık.

Manisa’da Cinayet! Eski Muhtar Silahlı Saldırıda Öldürüldü!
1
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x