Alaşehir’de Dolu ve Fırtınadan Zarar Gören Üzüm Üreticilerine Direk Desteği…

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde 5-6 Temmuz tarihlerinde meydana gelen fırtına, yağmur ve dolu nedeniyle üzüm bağları büyük zarar gören ve ilçede üzüm direği bulamayan ürecilerin imdadına Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu yetişti. Başkan Öküzcüoğlu’nun talimatıyla çevre il ve ilçelerden temin edilen 2 bin bağ direği mağdur olan üreticilere ücretsiz olarak dağıtıldı.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

Fırtınadan dolayı kırılan üzüm direklerini yenileriyle değiştirip bu senenin üzümlerini kurtarmaya çalışan üreticilerin bağ direği talepleri artınca Alaşehir ve Sarıgöl’de üzüm direği stokları bitti.

Başkan Öküzcüoğlu, çevre ilçelerden 2 bin adet direk temin ederek üreticilere dağıttı

Fırtınadan dolayı mağdur olan üreticiler bu sefer de direk bulamayarak mağduriyet yaşadı. Bunun üzerine üreticilerin imdadına Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu yetişti. Piyasada direk bulunamaması üzerine Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, çevre ilçelerden toplam 2 bin adet direk temin ederek, üreticilere ücretsiz olarak dağıttı. İhtiyaç sahipleri, Belediye Fen İşleri deposuna gelerek, direklerini traktörlerine yükleyerek aldı.

Fırtınadan büyük zarar gören ve oldukça mağdur durumda olduklarını kaydeden üreticiler, “Çok mağdur durumdaydık, piyasada direk bulamadık. Başkanımız sağ olsun, ücretsiz direk dağıttı, ihtiyaçlarımızı karşıladı, Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

“Yerel siyasetçilerin görevi mağduriyetleri çözmektir”

Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu ise şunları söyledi: “Afetten zarar gören üreticilerimizin ihtiyaçlarını tespit ettik ve ihtiyaçların karşılanması için harekete geçtik. Geçtiğimiz günlerde bir afetle karşılaşmıştık. Oldukça şiddetli bir yağış oldu. Bağlarımızda direkler yattı. Asmalar yere yattı. Çiftçilerimiz mağdurdu. Yerel siyasetçilerin görevi mağduriyetleri çözmektir. Biz nerede bir mağduriyet varsa oradayız.

Onların mağduriyetlerini bir derecede olsa giderebilmek için, piyasada direk bulamadıklarını gördük, çevre ilçelerde bulabildiğimiz direkleri topladık, onlara getirdik. İnşallah onlar da asmalarını yerden kaldırıp, bu senenin mahsulünü kurtarabilirler. Allah hepsine yardımcı olsun” dedi.

İlgili haber Manisa’daki Fırtınanın Zarar Tespit Çalışmaları Başlatıldı

İlgili haber Kaymakam Uçgun, Fırtınadan Zarar Gören Alanlarda İncelemelerde Bulundu!

İlgili haber Manisa'daki Dolu ve Fırtına Üzüm Bağlarını Harabeye Çevirdi!

İlgili haber Manisa'da Dolu ve Sağanak Yağmur Hayatı Olumsuz Etkiledi!

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Kocasından Şiddet Gördüğünü İddia Eden Yaşlı Kadın Polise Sığındı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x