Alaşehir’de kapanan yollar açıldı

Manisa’nın Alaşehir ilçesinin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan yollar, ekiplerin çalışmaları sonucunda ulaşıma açıldı.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Alaşehir ilçe merkezinde gece saatlerinde başlayan aralıksız olarak devam eden kar yağışı hayatı ve ulaşımı olumsuz etkiledi, Alaşehir’in yüksek kesimlerinde bulunan kırsal mahallelerde yoğun kar yağışı sebebi ile ulaşım kapandı.

Alaşehir Belediyesine bağlı ekiplerin kar nöbeti

’nın Alaşehir ilçesine bağlı yüksek kesimlerde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı Horzumalayaka, Horzumkeserler, Serinyayla, Çamlıbel, Dağhacıyusuf, Kestanederesi, Çarıktekke, Çarıkbozdağ, ve Evrenli mahallelerinde ulaşım kapandı. Alaşehir Belediye ekipleri karla kapanan yolların ulaşıma tekrar açılması için yoğun mesai harcadı.

Vatandaşların ulaşımda aksaklık yaşamaması için yollarda kar küreme ve tuzlama çalışmaları yapıldı. Alaşehir Belediyesine bağlı ekipler gece boyunca yolların tekrar ulaşıma açılması için aralıksız tuzlama ve küreme çalışmaları yaptı.

Çalışmalarını aralıksız sürdüren Alaşehir Belediyesine bağlı ekipler tuzlama ve küreme çalışmasının ardından karla kapanan yolları tekrar ulaşıma açtı.

Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, ilçe genelinde kar nedeniyle kapanan her hangi bir mahalle yolu kalmadığını,  Alaşehir Belediyesi ekiplerin gece gündüz aralıksız olarak çalışmalarını sürdürerek yolları açık tuttuklarını belirtti.

Kimler Neler Demiş?

Soma, Türkiye’nin Doğalgaz İthalatını 190 Milyon Dolar Azaltacak