Alaşehir’de kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinin yüksek kesimlerinde gece saatlerinde karşı başlayan kar yağışı kırsal kesimlerde 10 santimetre kalınlığa ulaştı.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.


‘da gece saatlerinde başlayan soğuk hava nedeniyle kar yağışı, kentin yüksek kesimlerinde etkisini göstermeye başladı. Manisa’nın Turgutlu, Gördes, Demirci, Salihli, Akhisar, Spil Dağı Milli Parkı, Sabuncubeli mevkinde ve Alaşehir ilçelerinin yüksek kesimlerinde gece saatlerinden itibaren kar yağışı etkili olmaya başladı.

Manisa’da okullar tatil edildi

Manisa Valiliği tarafından bu gün yapılan açıklamaya göre, Turgutlu ve Akhisar İlçelerinde kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Kar yağışının etkili olduğu yüksek kesimlerinde hayatı olumsuz olarak etkilemeye başladı. Kırsal kesimlerde ulaşımda aksaklıklar meydana gelmesi nedeniyle, il genelinde   karla mücadele çalışmaları gece boyunca devam etti. Vatandaşların ulaşımda aksaklık yaşamaması için yollarda kar küreme ve tuzlama çalışmaları yapıldı.

Alaşehir ilçe merkezinde gece saatlerinde başlayan sağanak yağış aralıksız olarak devam ederken, Alaşehir’in yüksek kesimlerinde bulunan kırsal mahalleri olan Bahadır, Bahçeli, Çarıkbozdağ, Kozluca, Azıtepe, Horzumalayaka, Dağhacıyusuf gibi yerleşim merkezlerinde gece saatlerinde kar yağışı başladı. Kırsal mahallelerde kar kalınlığı 10 santimetreye ulaşırken, kar yağışı aralıklarla yağmaya devam ediyor. Kırsal mahallelerde ulaşım konusunda aralıklı da olsa sorunlar yaşanmaktadır.

Manisa'da Akhisar ve Turgutlu'da kar tatilikİlgili haber Manisa'da kar nedeniyle eğitime ara verildi

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kula’da Rüzgar nedeniyle Çatı Uçtu: Bir Öğrenci Yaralı
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x