Alaşehir’de Köpeği Sopayla Döven Şahıs Kendisini Uyaran Esnafa Bıçakla Saldırdı

Manisa'nın Alaşehir İlçesinde dün meydana gelen olayda, eline aldığı sopayla sokak köpeğine acımasızca vuran H.A'yı uyaran şahsa bıçak çekerek saldırdı. Sokak köpeğini dövdüğü ve bıçak çekerek saldırdığı anlar amatör kameraya yansıdı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
02 Haziran 2020 - 13:44
Manisa haber | Asayiş Genel | Alaşehir haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Olay Manisa’nın Alaşehir İlçesi Sakarya Mahallesi Sevgi Yolunda meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre, Sakarya Mahallesi Sevgi Yolunda mobilya dükkanı olan H.A., sokak köpeğinin yoldan geçenlere saldırdığını iddia ederek eline aldığı sopayla köpeğe acımasızca vurmaya başladı. Köpeğin çığlıklarını duyan çevredeki esnaf duruma sessiz kalmayıp tepki gösterdi.

Tepki gösterenlerden bir tanesi olan ve Sevgi Yolunda kasap dükkanı olan Mehmet A. şahsı uyardı. Bunun üzerine aralarında kısa bir sözlü tartışmanın ardından, H.A. yanında taşıdığı bıçağı çıkartarak Mehmet A.’ya saldırdı. Araya giren vatandaşların sayesinde olay fazla büyümeden engel olundu.

Sokak köpeğine ve kendine saldıran H.A. şikayetçi olan Mehmet A. yetkililerden konuyla ilgili yardım istedi.

Alaşehir Kaymakamlığı bir açıklama yaptı

Ayrıca yaşanan olayın sosyal medyada hızla yayılmasının ardından harekete geçen Alaşehir Kaymakamlığı bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, ” İlçemiz Sakarya Mahallesi Sevgi Yolunda 01.06.2020 Pazartesi günü Sokak Köpeğine Kötü Muamele olayının şüphelisi H.A İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınmış olup; şüpheli hakkında adli ve idari işlem devam etmektedir. Kamuoyuna Saygıyla Duyrulur…” ifadelerine yer verildi.

Sokak köpeklerinin çevredekilere saldırdığını öne sürdü

Bu gün sokak köpeğine şiddet uygulayan ve şikayet üzerine gözaltına alınan H.A, emniyette ifade verdikten sonra ayrıldı.

H.A, gazetecilere yaptığı açıklamada, sokak köpeklerinin zaman zaman çevredekilere saldırdığını öne sürerek, “Bu köpekler bana tepki gösteren kişilerin çocuklarına ya da yakınlarına da saldırabilir.” dedi.

“O da bir can taşıyor”

H.A’ya tepki gösteren esnaftan kasap Mehmet A. ise yaşananlardan büyük üzüntü duyduğunu belirterek, “Köpeğin o şekilde dövülmesi yanlış bir hareket. O da bir can taşıyor. Buradaki sokak köpeklerinin daha fazla şiddet görmemesi için bir an önce belediye tarafından buradan alınmasını istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada köpeği sopayla döven şahsa tepkiler çığ gibi büyüdü.

Son güncelleme tarihi : 2 Haziran 2020 14:41

1 1 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Sokağa Çıkma Kısıtlama Saatlerinde Değişiklik Yapıldı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x