Alaşehir’de Sürücünün Dikkati Minik Kızı Ölmekten Kurtardı!

Manisa'da geçtiğimiz gün akıllara durgunluk veren bir kaza yaşandı. 3 yaşlarında olan bir kız çocuğunun, seyir halindeki otomobilin arka kapısından yola düştüğü an kameralara yansıdı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
15 Ocak 2020 - 13:03
Manisa haber | Asayiş | Alaşehir haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.


‘nın Alaşehir ilçesinde meydana gelen akıllara durgunluk veren kaza, 12 ocak tarihinde Alaşehir-Eşme karayolu üzerinde meydana geldi.

Alınan bilgilere göre, Alaşehir-Eşme karayolunda seyir halindeki otomobilin virajı aldığı sırada, bir anda otomobilin arka kapısı açıldı. Otomobil içerisinde arka koltukta oturan ve 3 yaşlarında olduğu bildirilen küçük kız, kapının açılmasıyla birlikte bir anda yola savrularak düştü. Otomobil sürücüsünün 3 yaşındaki küçük kızın yola savrularak düştüğünü görmesi üzerine, otomobilinin frenine bastı. Hızla giden otomobil küçük kızın düştüğü yerden, ancak 20 metre kadar geçtikten sonra durabildi. Otomobil sürücüsü durduğu aracından hızla inerek, küçük kızın düştüğü yere koştu. İlk bakışta küçük kızda bir şey olmadığını anlayan otomobil sürücüsü, düşen kızı alarak otomobiline bindi. Otomobiline binen sürücü kaza yerinden uzaklaştı. Bu akıllara durgunluk veren kazanın olduğu anlar, bir güvenlik kamerası tarafından anbe an kayıt edildi.

Arkadaki sürücünün refleksi, faciayı önledi

Güvenlik kamerasının kayıt ettiği görüntülerde, küçük kızın otomobilden yola savrularak düştüğü anda, arkadan başka bir otomobil geliyordu. Diğer otomobilde bulunan sürücünün kazayı fark ederek aniden durması, olması muhtemel bir facianın da önüne geçmiş oldu. Otomobilden düşerek sürüklenen küçük kız, kazadan ufak tefek sıyrıklar aldığı ve sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Kazayla ilgili olarak araştırma ve soruşturma çalışmalarının başlatıldığı, otomobilden düşen küçük kızın ise, aracın arka kapısını kendisinin açtığı belirtildi.

Son güncelleme tarihi : 15 Ocak 2020 13:19

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa Çarşıda Yükselen Alevler Panik Yarattı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x