Alaşehir’deki kazayla ilgi baba hakkında işlem başlatıldı

Geçtiğimiz 12 Ocak günü Manisa'nın Alaşehir ilçesinde yaşanan bir kaza görenlerin yüreklerini ağzına getirdi. 3 yaşındaki minik kız çocuğunun babasının kullandığı otomobilden, seyir halindeyken arka kapısının açılmasından dolayı yola savrulması olayı için babasına "Aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğün ihlali" suçunu işlediği gerekçesiyle işlem başlatıldı.

Haberin Detayı
Kemal Çetin
kemal@manisagundemhaber.com
16 Ocak 2020 - 12:24
Manisa haber | Asayiş | Alaşehir haber

36 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü Mezunu. 2 yıl boyunca çeşitli görsel ve yazılı basın işinde çalıştıktan sonra, 2 Senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmaktadır.

Olay 12 Ocak günü ‘nın Alaşehir ilçesinde yaşanan bir kaza görenlerin yüreklerini ağzına getirdi. 3 yaşındaki minik kız çocuğunun babasının kullandığı otomobilden, seyir halindeyken arka kapısının açılmasından dolayı otomobilden düşmüştü.

Edinilen bilgilere göre, Manisa İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Alaşehir ilçesine bağlı Sobran Mahallesinden Alaşehir ilçe merkezine istikametine seyir halinde giden otomobilin virajı girdiği esnada arka kapıyı açan 3 yaşındaki minik kız çocuğunun savrularak yola düşmesine nedeniyle ekipler tarafından “Aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğün ihlali” suçunu işlemesinden dolayı baba hakkında inceleme başlattı.

Minik kız çocuğunun babası hakkında işlem başlatıldı

Jandarma ekipleri olayla ilgili olarak bölgede bulunan güvenlik kamerası görüntülerine ulaşarak kazayla ilgili olarak, otomobilin plakasından sürücüye ulaşan ekipleri, otomobilden savrulup düşen minik kız çocuğu E.B.Ç’nin babası Y.Ç’yi kazayla ilgili olarak ifadeye çağırdı.

Kaza için ifadeye çağrılan baba Y.Ç, jandarmaya verdiği ifadesinde, Sobran Mahallesinden Alaşehir ilçe merkezine aracıyla seyir halindeyken, 3 yaşındaki kızının otomobilin arka kapısını açtığını, emniyet kemeri bağlı olmadığı için viraja girdiği esnada otomobilden düşerek yola savrulduğunu, fark ettiklerinde hemen otomobilini durduğunu, yaşadığı korku ve panikle kızına koştuğunu ancak ilk bakışta ve sonrasında çocuğunda herhangi bir şekilde ciddi bir yaralanmasının olmadığı içinde kızını hastaneye götürmediğini yaşanan kazayı da bildirmek için kolluk kuvvetine müracaat etmediğini belirtti.

İlgili haber Alaşehir'de Sürücünün Dikkati Minik Kızı Ölmekten Kurtardı! haberi için tıklayınız.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Ortaokul Öğrencisi Kansere Yenik Düştü
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x