Alaşehir’e Yeni Atanan SGK Müdüründen Vatandaşa SGK Borcu Uyarısı!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde SGK Müdürü Engin Akkaya’nın emekliye ayrılmasından sonra atanan Müdür Dilek Demir görevine başladı.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
23 Kasım 2020 - 14:49
Manisa haber | Ekonomi Genel Politika | Alaşehir haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde SGK Müdürü Engin Akkaya’nın emekliye ayrılmasının ardından yeni Müdür Dilek Demir atandı. Kütahya Gediz SGK Müdürlüğü görevinden Alaşehir’e atanan Demir, ilçede hızlı hizmet verme noktasında çalışacaklarını belirterek, “Alaşehir çok güzel bir yer. Personellerimizle birlikte vatandaşlarımıza en iyi, en hızlı hizmet vererek işlemlerini en kısa sürede bitirmeye çalışıyoruz.

SGK borcu olan vatandaşlarımızın uygulamaya konulan borç yapılandırma fırsatını kaçırmamasını istiyoruz. Devletimizin yeni uygulamaya koyduğu 7256 sayılı borçların yapılandırılmasına ilişkin fırsatı değerlendirmeleri gerekir. Sigorta primi, Genel Sağlık Sigorta primleri , İşsizlik Sigortası primi, 31 Aralık 2020‘den önce kesinleşmiş idari para cezaları, iş kazası veya meslek hastalığı sonucu doğan rücu alacaklarını, yersiz ödenen gelir ve aylıklardan doğan alacaklardan, Bağ-Kur‘lu (4-B) Sigortaların durdurulan hizmet sürelerinin ihyası halinde doğan alacakların tamamı yapılandırmaya tabi tutuldu.

Borcu olan vatandaşlarımızın 31 Aralık 2020 tarihine kadar başvuruda bulunmaları gerekiyor ve bu fırsatı değerlendirmeleri yararlarına olacaktır” dedi.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’daki Fahiş Fiyata Karşı Büyükşehir’den Sıkı Denetim!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x