Alaşehirliler Müzik Eşliğinde Balkonlarında Spor Yaptı

Gençlik ve Spor Bakanlığının başlatmış olduğu ‘Halka ortak spor yaptırma’ projesi kapsamında Manisa’da vatandaşlar, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün antrenörleri eşliğinde balkonlarında spor yapmaya devam ediyor.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
27 Mayıs 2020 - 12:10
Manisa haber | Genel Spor | Alaşehir haber

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

’nın Alaşehir ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ’Halka Ortak Spor Yaptırma’ projesi kapsamında ilçe sokaklarında müzik eşliğinde vatandaşlara evlerinin balkonlarından spor yaptırıldı. Vatandaşlar tarafından oldukça büyük ilgi gören proje, İl Müdürlüğü tarafından Manisa merkez olmak üzere birçok ilçede tüm hızıyla sürdürülüyor.

Öztürk: “Vatandaşlarımız projeyi sevdi”

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, projenin her geçen gün daha da ilgi gördüğünü söyledi. Gittikleri her yerde yoğun taleple karşılaştıklarını, bu durumun son derece sevindirici olduğunu kaydeden Öztürk, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında hayata geçirilen ’Halka ortak spor yaptırma’ projesi ile vatandaşlarımızı sporla buluşturuyoruz.

Halkımız bu projeyi çok sevdi ve ’Evde Kal, Hareketsiz Kalma’ düşüncesiyle hareket ederek, balkonlarını egzersizle renklendirdi. Spor, hayat kalitemizi artırır ve yaşam boyu sağlıklı olmamızı sağlar. Bu nedenle böylesi zor dönemlerden geçtiğimiz şu günlerde, sporu her yaştan insanımızın ayağına götürmek görevimizdir.

Balkonlarda spor keyfi devam edecek. Merkez ve ilçelerimizde uzman antrenör ve ekip arkadaşlarımızla gidilmedik ilçe, gidilmedik mahalle bırakmayacağız” dedi.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Yunusemre’de Bir Evde Çıkan Yangın Hasara Neden Oldu!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x