Ankara’da Acil Servisi Basarak Sağlık Çalışanlarına Saldırmak İstediler

Ankara’nın Keçiören ilçesinde bir berberde çıkan silahlı kavgada ağır yaralanan ve hastanede hayatını kaybeden bir kişinin yakınları, acil servisi basarak sağlık çalışanlarına saldırmak istedi. Sağlık çalışanları ise kendilerini sedye ile korumaya çalışırken o anlar kameralar yansıdı. Yaşanan olayla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
22 Eylül 2020 - 16:22
Manisa haber | Sağlık Ulusal

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Olay, Keçiören ilçesinde bir berberde meydana geldi. Tartıştığı E.K. tarafından silahla vurularak ağır yaralanan A.Ö., olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahalenin ardından Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Silahla vurularak hastanede hayatını kaybeden hasta yakınları tarafından sağlıkçılar saldırıya uğradı

Ağır yaralı olarak acil servise alınan A.Ö., yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybederken, durumu öğrenen yakınları ise hastaneye gelerek sağlık çalışanlarına zor anlar yaşattı. Bir sağlık çalışanı tarafından çekilen görüntülerde, meslektaşlarının A.Ö.’nün yakınları tarafından saldırıya uğramamak için kendilerini bir bölüme kapatarak sedye ile korumaya çalıştığı görüldü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan sağlıkçılara yapılan saldırıyla ilgili açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesinde meydana gelen olayla ilgili,
“Arkadaşlarımız, şiddet olasılığına karşı, kapıyı kapalı tuttu. Şiddetin ihtimali bile olmamalı” dedi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Servisinde meydana gelen olayla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Koca, “Keçiören EAH Acil Servisinde, çok sayıda kişi, ateşli silahla yaralanan, müdahalelere rağmen kurtarılamayan yakınlarını, kuralları zorlayarak görmeye çalıştı. Arkadaşlarımız, şiddet olasılığına karşı, kapıyı kapalı tuttu. Şiddetin ihtimali bile olmamalı. Devlet, geçit vermeyecek!” İfadelerini kullandı.

Ankara’da Acil Servisi Basarak Sağlık Çalışanlarına Saldırmak İstediler

Ankara’da Acil Servisi Basarak Sağlık Çalışanlarına Saldırmak İstediler Ankara’da Acil Servisi Basarak Sağlık Çalışanlarına Saldırmak İstediler Ankara’da Acil Servisi Basarak Sağlık Çalışanlarına Saldırmak İstediler

0 0 vote
Haberi Puanla
1 Yorum
Önce eskiler
Önce yeniler En popüler yorum
Inline Feedbacks
View all comments

[…] İlgili haber Ankara’da Acil Servisi Basarak Sağlık Çalışanlarına Saldırmak İstediler […]

Tekrar Kullanılan Maskelerin Mikrop Yuvası Olduğu Kanıtlandı!
1
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x