Ankara’nın Polatlı İlçesinde Toz Fırtınası Meydana Geldi!

Ankara'nın Polatlı ilçesinde meydana gelen toz fırtınası, ilçeyi karanlığa bürüdü.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
12 Eylül 2020 - 17:40
Manisa haber | Çevre Ulusal

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Ankara’nın Polatlı ilçesinde toz fırtınası meydana geldi. Fırtına nedeniyle gökyüzü karanlığa büründü. Toz bulutu nedeniyle zifiri karanlıkta kalan Polatlı’nın bazı yerlerinde elektrik ve telefon hatlarının kesildiği öğrenildi.

Öte yandan, ev ve araçların toz içinde kaldığı, sert rüzgarların estiği görüldü. Olay nedeniyle çok korktuklarını belirten vatandaşlar, “Bir anda geceyi yaşadık” ifadesini kullandı.

6 YARALI VAR

Ankara Valisi Vasip Şahin, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Polatlı ve civarındaki ilçelerimizde meydana gelen şiddetli rüzgar olayı üzerine ekiplerimizce yapılan ilk tespitlere göre havada uçuşan cisimlerden kaynaklı 6 vatandaşımız hafif yaralanmış olup şimdilik başka bir can ya da mal kaybına ilişkin tespit bulunmamaktadır” dedi.

“50 YILDIR BÖYLE BİR ŞEY GÖRMEDİM”

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, “50 yıldır böyle bir şey görmedim” diyerek bölge halkına evde kalmaları konusunda uyarıda bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da “Kıymetli hemşehrilerim, kentimizin kuzey ve batı kesimlerinde beklenen sağanak yağışın olumsuz etkilerine karşı mesai arkadaşlarımız teyakkuzdadır. Yağışın olası risklerine karşı hepinizi tedbirli olmaya davet ediyorum” mesajını paylaştı.

METEOROLOJİDEN UYARI!

Öte yandan, Meteoroloji Genel Müdürülüğü de Ankara için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısında bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

* Ankara radarından alınan veriler ve yapılan son değerlendirmelere göre önümüzdeki 2 saatlik periyotta Ankara’nın batı ve kuzey kesimlerinde (Polatlı, Ayas, Beypazar, Güdül, Kızılcahamam) beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

* Meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, küçük çaplı dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Ankara’nın Polatlı İlçesinde Toz Fırtınası Meydana Geldi! Ankara’nın Polatlı İlçesinde Toz Fırtınası Meydana Geldi! Ankara’nın Polatlı İlçesinde Toz Fırtınası Meydana Geldi! Ankara’nın Polatlı İlçesinde Toz Fırtınası Meydana Geldi! Ankara’nın Polatlı İlçesinde Toz Fırtınası Meydana Geldi! Ankara’nın Polatlı İlçesinde Toz Fırtınası Meydana Geldi!

Son güncelleme tarihi : 12 Eylül 2020 17:49

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Vatandaşın Yaralı Halde Bulanan Karaca Tedavi Altına Alındı
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x