Asayiş Denetimde Ele Geçirilenler Görenleri Şok Etti!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde gerçekleştirilen asayiş uygulamalarında gözaltına alınan 16 kişiden 4’ü çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
20 Ekim 2020 - 14:30
Manisa haber | Asayiş Genel | Alaşehir haber

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Şube Müdürlüğü ve Alaşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve çevik kuvvet ekiplerinin katılımıyla Alaşehir genelinde uygulamalar yapıldı.

İlçede yapılan asayiş uygulamasına 65 personel ve 1 narkotik köpeği katıldı

Yapılan çalışmada maske, kimlik, ehliyet, araç sorgulama, üst arama ve narkotik köpekle aramalar yapıldı.

Park, bahçe, metruk binalar ve umuma açık yerler ile sabit ve seyyar olarak mahalle ve sokaklarda 65 personelin ve 1 narkotik köpeğin katılımıyla gerçekleştirilen narkotik uygulamasında, 51 araca 51 bin 910 TL cezai işlem uygulanırken, 6 araç trafikten men edildi.

İlçede yapılan uygulamasında: Esrar, metamfetamin, uyarıcı hap, pompalı tüfek, bıçak, kuru sıkı tabanca, fişek ve kartuş ele geçirildi

Umuma açık işyeri kontrollerinde 1 apartta 3 şahsın KBS kaydı olmadığından tutanak tanzim edildi. 3 parça halinde 138.43 gram esrar maddesi, 8 parça halinde 15.72 gram metamfetamin maddesi, 14 adet uyarıcı hap, 2 parça halinde 1,43 gr nöropatik uyuşturucu hap tozu, 1 adet pompalı tüfek, 8 adet bıçak, 1 adet muşta, 1 adet kuru sıkı tabanca, 11 adet fişek, 30 adet kuru sıkı fişek ve 7 adet kartuş ele geçirildi.

Uygulamada 16 kişi gözaltına alındı

3 şahıs hakkında kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmak suçundan, 4 şahıs hakkında uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti yapmak suçundan ve yakalaması olan 9 kişi olmak üzere toplam 16 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 4 kişi tutuklandı

Uyuşturucu veya uyarıcı imal ve ticareti yapmaktan mahkeme çıkarılan 4 kişiden A.Y. (28) ve H.K. (33) tutuklanırken, 2 kişi de serbest bırakıldı. Yakalaması olan 9 kişiden S.B. (47) ve E.S. mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilirken 7 kişi de serbest bırakıldı.

Asayiş Denetimde 16 Gözaltı, 4 Tutuklama Asayiş Denetimde 16 Gözaltı, 4 Tutuklama

0 0 vote
Haberi Puanla
1 Yorum
Önce eskiler
Önce yeniler En popüler yorum
Inline Feedbacks
View all comments

poliisimiz ve asayiş ekiplerimiz denetimlere devam etmeli

Manisa’da Polis Ekipleri Kaz Ailesinin Geçişi İçin Trafiği Durdurdu!
1
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x